مراسم تشییع پیکر جانباز شهید «امیراکبر صیادبورانی» امروز، 18 خرداد با حضور باشکوه مردم و مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان برگزار شد.

در این مراسم مردم ولایت‌مدار و همیشه در صحنه شهرستان بندرانزلی به همراه مسئولان شهرستانی و استانی و جمعی از پایوران نظامی ارتش جمهوری اسلامی بار دیگر بیعتی دوباره با شهیدان بستند و از مقر سپاه به سمت گلزار شهدا حرکت کردند. نماز میت به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین موسوی، امام جمعه شهرستان برگزار شد و سپس مراسم خاکسپاری این شهد سرافراز انجام شد.

یادآور می‌شود، سرتیپ دوم خلبان آزاده اکبر صیاد بورانی، در سال ۱۳۲۵ در بندرانزلی به‌دنیا آمد. پس از گذراندن دوران دبیرستان در مدرسه دریابیگی غازیان، به عنوان همافر وارد نیروی هوایی ارتش شد. در بهمن‌ماه ۱۳۴۹ برای دیدن دوره خلبانی، راهی آمریکا شد.

وی در آنجا تاب ماندن نداشت و پس از سپری کردن دوره‌ای در خردادماه ۱۳۵۱ برای خدمت به خاک خویش به میهن بازگشت. جانباز سرافراز اکبر صیاد بورانی، از همرزمان شهید عباس دوران، شهید عباس بابایی و … بود.

سرتیپ دوم خلبان آزاده اکبر صیاد بورانی در بسیاری از عملیات‌های پروازی شرکت داشتند و سرانجام در سرپل‌ذهاب اسیر شد و در سال ۱۳۶۹ پس از 10 سال مفقودالاثری به ایران بازگشت.