پیش بینی رشد ۲۰۰ درصدی پذیرش سینماهای گیلان در جشنواره فجر

0
568

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، از عدم افزایش نرخ بلیط های جشنواره فلم فجر در استان خبر داد و گفت: آماده استقبال از نخبگان و علاقمندان هنر سینما در رشت هستیم و پیش بینی رشد ۲۰۰ درصدی پذیرش شده است.

رضا ثقتی در آیین افتتاحیه اکران همزمان جشنواره فیلم فجر که در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با بیان اینکه امسال برای نخستین بار دو نقطه از شهر رشت آماده اکران فیلم های سودای سیمرغ است، اظهار کرد: بر خلاف سال های گذشته که تنها بخشی از فیلم های جشنواره در استان های به روی پرده می رفت، امسال ۹۰ درصد فیلم ها در رشت به نمایش گذاشته می شود.

وی با بیان اینکه از ۱۵ لغایت ۲۲ بهمن فیلم های جشنواره فجر در سینما ۲۲ بهمن و تالار مرکزی رشت اکران می شود، تصریح کرد: به گونه ای برنامه ریزی شد تا تداخلی بین فیلم ها ایجاد نشود و افراد بتوانند کلیه فیلم ها را ببینند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، از عدم افزایش نرخ بلیط های جشنواره فلم فجر در استان خبر داد و گفت: آماده استقبال از نخبگان و علاقمندان هنر سینما در رشت هستیم و پیش بینی رشد ۲۰۰ درصدی پذیرش شده است.

ثقتی، رشت را یکی از پیشگامان تاسیس سینماهای فاخر کشور دانست و عنوان کرد: متاسفانه وضعیت سینماهای استان خوب نیست و اکثرا تعطیل هستند. در شهر رشت فقط یک سینما در حال پوشش فیلم ها بوده و سینماهای شهرستان ها یکی پس از دیگری تعطیل می شوند.

وی تعطیلی سینما را مربوط به سیاست های دولتی ندانست و یادآور شد: این واقعیت تلخ است که با گذشت سال ها مالکان اصلی سینماها به رحمت خدا رفته اند و وراث علاقه ای به اداره سینما ندارند و لذا در حال حاضر تنها پنج سینمای فعال در استان داریم.

مدیرکل ارشاد اسلامی گیلان، با اشاره به رویکرد جدید این اداره کل در تعامل با هنرمندان، خاطرنشان کرد: به زودی از مالکان تک تک سینماهای استان دعوت خواهیم کرد و درباره وضعیت فعالیت سینماها با آنان گفت وگو می کنیم، زیرا گیلان مهد هنر سینماست.

وی با بیان اینکه انجمن سینمای جوان در پنج شهر رشت، تالش، انزلی، رودبار و لاهیجان فعالیت می کند، گفت: خوشبختانه دفاتر انجمن سینمای جوان توانسته بخشی از خلاءها را در حوزه اکران خصوصی و آموزش جبران کند.

ثقتی، با اشاره به سهمیه زیاد گیلان در اکران روزانه فیلم های جشنواره فجر، عنوان کرد: روزانه در سه سانس اکران داریم و امیدواریم اختتامیه باشکوهی را نیز برگزار کنیم.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

83 − = 81