حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن سمیعی ظهر امروز در نخستین یادواره ۱۱ شهید اصناف در مسجد جامع این شهرستان، اظهار کرد: افتخار داریم که همه ما در کشوری زندگی می‌کنیم که بر پایه و اساس دین اسلام بنا نهاده شده و برای حفظ آن این همه شهید تقدیم شده است.

وی با بیان اینکه تفکیک دین اسلام ناب محمدی از اسلام جعلی آمریکایی بزرگترین کاری بود که امام(ره) انجام داد، افزود: شهیدان زیادی جانشان را فدای این اسلام کردند تا به دست ما برسد.

عضو شورای مرکزی مجمع یاران انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به ۱۷ شهریور سال ۵۷، گفت: در این روز بیش از چهار هزار نفر شهید شدند و بازاریان مغازه‌هایشان را به اعتراض به نظام ستم شاهی و به پیروی از امام تعطیل کردند.

سمیعی با بیان اینکه بیش از ۱۰ هزار و ۵۰۰ شهید اصناف در ایران وجود دارد، تصریح کرد: شهدای اصناف و بازاریان شهرستان برای اینکه فرهنگ ایثار و شهادت ماندگار شود جان خود را فدا کردند.

وی خاطرنشان کرد: روزی ملت ایران در جهان حاشیه بود و کسی ایران را به حساب نمی‌آورد اما امروزه به برکت خون شهدا و رهبری مقام معظم رهبری ایران در بطن سیاست‌های روز دنیا و در مقابل استکبار زندگی می‌کند.

استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به فتنه ۸۸ ایران، تاکید کرد: این فتنه نبرد با یک شخص نبود بلکه هدف براندازی حکومت جمهوری اسلامی ایران بود و مقام معظم رهبری با بصیرت کامل سبب شد که استکبار جهانی در این فتنه به هدف شوم که دست پیدا نکند.

سمیعی اظهار کرد: باید تلاش کنیم سبک و زندگی شهدا را الگو قرار دهیم، زیرا پیروی از راه و روش شهدا سبب رستگاری بشر و تقویت ارزش‌های دین اسلام می‌شود.

وی افزود: اصناف و بازاریان در کنار کارهای خدماتی به مردم و انقلاب در خطوط مقدم جبهه هم حضوری فعال داشتند که نمونه آن تقدیم ۱۱شهید اصناف این شهرستان به انقلاب و نظام اسلامی است.