حضرت آیت الله خامنه ای صبح امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه افسری امام حسین(علیه السلام)، بر خلاف تمام سخنرانی های خود که تمام حاضرین در میدان به حالت نظم نظامی و “خبردار” حضور می‌یابند پیش از آغاز سخنرانی خود با لحنی صمیمانه از حاضرین خواستند جلوی جایگاه جمع شده و راحت بنشینند و خودشان نیز علیرغم اصرار سرلشگر جعفری فرمانده کل سپاه برای جلوس ایشان بر روی صندلی، به صورت  ایستاده سخنرانی کردند.

emam-khamenei

گفته می شود این حرکت قابل توجه رهبری، احتمالا با سخنان امروز ایشان پیرامون جاری بودن جنگ در میدانی مهمتر از جنگ نظامی، بی ارتباط نیست.

ایشان در این دیدار فرمودند:

  • خرمشهرها در پیش است؛ نه در میدان جنگ نظامی، در میدانی که از جنگ نظامی سخت‌تر است؛ البته ویرانی‌های جنگ نظامی را ندارد، بالعکس آبادانی به دنبال دارد اما سختی‌اش بیشتر است.
  • امروز برای نظام اسلامی، جنگ نظامی، احتمال ضعیفی است. لکن جهاد باقی است. در بین جهادها جهادی وجود دارد که خداوند آن را «جهاد کبیر» نام نهاده: «و جاهدهم به جهاداً کبیراً». جهاد کبیر یعنی تبعیت نکردن از دشمنی که با او در میدان مبارزه قرار گرفته‌ایم؛ تبعیت نکردن از دشمن در میدان اقتصاد، سیاست، فرهنگ و هنر، جهاد کبیر است. این عدم تبعیت آن‌قدر مهم است که خدا مرتباً پیغمبر را نسبت به آن توجه می‌دهد.