پویش مردمی “پیاده روی الی بیت المقدس” در رشت برگزار شد

0
677

همزمان با فرارسیدن روز جهانی قدس گروهی از جوانان و نوجوانان ولایی و نخبگان حوزه و دانشگاه در رشت از ابتدای خیابان فلسطین تا گلزار شهدای رشت، محل عزیمت کاروان‌های اربعین با شعار «حرکت الی بیت المقدس» به صورت نمادین پیاده روی کردند.

به گزارش سراج ۸ ، این برنامه که با حضور دانشجویان و دانش‌آموزان شهرستان رشت، روز پنجشنبه ۱ خرداد ماه برگزار شد. در راستای پویش مردمی حرکت الی بیت المقدس می باشد و گفتنی است؛ این  برنامه در راستای برنامه ملی حرکت الی بیت المقدس در سراسر کشور می باشد.

این حرکت که طی یک هفته گذشته به صورت امدادی و پیاده، شهرهای شرقی تا غربی ایران و برخی دیگر از کشورهای جهان اسلام را با شعار الی‌بیت‌المقدس می‌پیماید، تلاش برای تعظیم شعائر یوم‌الله روز قد‌س است که به جای تجمع در عرض خیابان، تقرب در عمق جاده به طرف عتبات و قدس را می‌آزماید و بازتعریف روز قدس در هیأت هفته‌ی قدس بر شریان‌های پیاده‌ی اربعین با هدف تعطیل نشدن مناسک روز قدس است.

گفتنی است حرکت پیاده‌ی الی‌بیت‌المقدس در نخستین گام خود از صحن قدس آستان مطهر رضوی آغاز شد و در هر روز تا رسیدن به گام آخر، صفر مرز خسروی، تلاش بر آن است که زائرانی از خانه تا نقطه چاووش شهر و روستا را پیاده طی کرده و در نقطه‌ی چاووش در ابتدای جاده‌ی عتبات و قدس از دور حرم حسینی و حرم اقصی را زیارت می‌کنند و چاووش‌خوانی می‌کنند.

 

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

55 − = 51