پیام مردم ایران به اقای جنتی عزیز:

شبهه: شما که تو شورای نگهبان تشریف دارید، اگر درست نگهبانیت را بدی، در عرض چند روز کسانی را که برای ریاست جمهوری تایید صلاحیت کردی، نمیشن عامل بیگانه و سران فتنه!

پاسخ: شوراي نگهبان براساس گذشته نظر مي دهد و نه مي تواند آينده را بخواند و نه مجاز است براساس پيش بيني هايش رد صلاحيت كند.


شبهه: اگر ۱۷۰ نماینده ای را که تایید کردی، صالح بودن از آقای رحیمی ۱۲۰۰ میلیارد تومان از بیت المال نمی گرفتن تا خرج تبلیغاتشون کنن، و در عوضش چه خیانت هایی را انجام بدن!
پاسخ: مشخص است كه همچنان شوراي نگهبان براساس دانسته ها بايد عمل كند نه براساس چيزهايي كه در آينده افشا مي شوند، ثانياً كمكهاي نقدي براي تبليغات نمايندگان مجلس هميشه و در همه ادوار از طرف شخصيتهاي حقيقي و حقوقي به نمايندگان جناح هاي مختلف رخ داده است و البته اگر چه اين كمكها اساساً چندان قابل دفاع به نظر نمي رسند ولي اين كه بگوييم هركسي از كسي كمك مالي بگيرد و نادانسته منبع آن كمك غيرقانوني باشد، فاسد و بي صلاحيت است نيز اشتباه است.


شبهه: بله اگر شما درست نگهبانی میدادی، این همه دزدی و فساد اداری وجود نداشت، و میلیاردها دلاری که توسط مسوولین زحمتکش مورد تایید جنابعالی از کشور خارج شده، هنوز برای ایران وجود داشت!
پاسخ: شوراي نگهبان اختياري در كنترل تمام مسئولان و نظارت بر ايشان ندارد، شوراي نگهبان صرفاً صلاحيت نامزدهاي انتخابات مجلس و رياست جمهوري را آن هم براساس مستندات تأييد يا رد مي كند.


شبهه: بله اگر همه این کارها را میکردی دیگه لازم نبود به مردم توصیه کنی روزی یک وعده غذا بخورن و همون آقازاده ها سوار بر پورشه و مازراتی و… بیان و با یک ساندویچ دختر گرسنه ای را تور کنن! آقای جنتی مردم ایران امتحانشون را در جنگ پس دادن! آنها از غذا که هیچ! از جانشون برای این کشور مایه گذاشتن! شما در جواب آنها چه کردید؟! آقای جنتی شما درست نگهبانی بده و از مسوولین بخواه کمتر دزدی کنن، اگر اینقدر فاصله طبقاتی نباشه مردم ما وظیفشون را بلدن، لازم به سفارش شما نیست!

پاسخ: آقاي جنتي به مردم نگفتند كه بايد روزي يك وعده غذا بخورند بلكه عزت نفس اين ملت را به دشمنان خاطر نشان كردند، اين مردم به قول شهيد رجايي اگر يك تكه نان را بين همه شان تقسيم كنيم از آرمانها و انقلابشان دست بر نمي دارند و اتفاقاً محرومان اين جامعه بيش از متمولين پاي انقلاب ايستاده اند و هزينه داده اند چرا كه مي دانند اساس انقلاب براساس عدالت خواهي بنا نهاده شده است و اگر پايگاه هاي زور و زر و تزوير مانع انقلاب نمي شدند، ماهيت انقلاب ضد محرويمت و ظلم ستيز بوده و هست و اين كه يقيناً اگر همين شوراي نگهبان، برخي از افراد بي صلاحيت را از رسيدن به مناصب مهم نمايندگي مجلس و رياست جمهوري منع نمي كرد، اكنون وضعيت كشور يقيناً بهتر نبود.