آیت‌الله احمد عابدی، رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم شب گذشته، 11 خرداد در نخستین همایش نقد وهابیت که در سالن نبی اکرم (ص) دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان آستارا برگزار شد، وهابیت را دشمن توحید و مروج شرک در دنیا دانست و اظهار کرد: اهل تشیع و تسنن بالغ بر 1400 سال با هم و در کنار زندگی کرده‌اند و هیچ اختلافی با یکدیگر نداشتند، حال با طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی «وهابیت» بزرگ‌ترین عامل تفرقه در میان مسلمانان جهان شده است.

وی جنگ امروز جهان اسلام را با «صهیونیست» دانست و افزود: وهابی‌ها همه آثار به جای مانده از دوران پیامبر اکرم(ص) را تخریب می‌کنند و از این آثار به عنوان شرک نام می‌برند در حالیکه پشت همه این افکار نقشه‌های تفرقه‌افکنانه صهیونیستی قرار دارد.

مدرس فلسفه و علوم قرآنی حوزه و دانشگاه با تأکید بر این سوال که «چرا وهابیون هیچ وقت علیه صهیونیست‌ها و بت‌پرستان کار نمی‌کنند؟»، ادامه داد: آنها با توحید مخالفند و با توحید خودشان، شرک را ترویج می‌دهند.

آیت‌الله عابدی اضافه کرد: در طول تاریخ یهودی‌ها با طراحی نقشه‌های مختلف 27 مرتبه و برای آخرین‌بار در دوران عثمانی‌ها تلاش کرده‌اند بدن مطهر رسول خدا(ص) را سرقت کنند، ولی همیشه شکست خوردند.

وی تفکر وهابیون را تفکر مادی برشمرد و تصریح کرد: وهابی‌ها کتاب‌های بسیاری را در توهین به پدر و مادر رسول خدا نوشته‌اند و کثرت پایان‌نامه‌های دکتری در عربستان با موضوع‌های متعدد کفرآمیز بسیار تأسف برانگیز است.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در پایان سخنان خود، «وحدت» را مهم‌ترین عامل پیروزی مسلمانان عنوان و اضافه کرد: مطالعه و تدریس کتب اهل تشیع در مدارس و حوزه‌های اهل تسنن و کتب اهل تسنن در مدارس و حوزه‌های اهل تشیع از گذشته تا به حال بوده و هیچ موقع متوقف نشده است و باید با آگاهی از همه دسیسه‌ها درصدد مقابله با توطئه‌های وهابیون با نام اسلام و مسلمان باشیم.

به گزارش ایکنا، در این همایش یک‌روزه که با استقبال پرشور علما، اساتید، طلاب، مسئولان و اقشار مختلف مردمی متشکل از اهل تشیع و تسنن شهرستان آستارا برگزار شد، حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم حافظ‌نیا، امام جمعه آستارا، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا قدسی، مدیر حوزه علیمه ولیعصر(عج) آستارا، کیکاوس فتحعلی‌زاده، مدرس دانشگاه و عضو شورای شهر، شیخ عبدالحمید مومنی، از علمای اهل سنت و حجت‌الاسلام و المسلمین یدالله زارعی، از اساتید حوزه علمیه ولیعصر(عج) به قرائت مقالات خود به نقد وهابیت پرداختند.