ورود اینترنت و گوشی های هوشمند و فرهنگ غرب در فروپاشی خانواده ها آثار مخربی در روند تربیتی جامعه داشته است که این نفوذ غیر منتظره پیامد های ناهنجار دیگری را نیز با خود همراه کرده است.

متاسفانه در حال حاضر رابطه عاطفی والدین و فرزندان کاهش یافته و فرزندان با خلاء عاطفی مواجه شدند به همین علت آنان به زندگی با حیوانات و دلبستگی با آنان گرایش چشمگیری پیدا کردند.

سرگرم شدن اعضای خانواده به هر یک از تازه واردهای فرهنگی اعم از نرم افزارهای رایانه ای، اینترنت، گوشی های اندروید و توجه به حیوانات خانگی ره آورد غرب برای فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ماست. برخی از جوانان به علت خلاء عاطفی به این کار روی می‌آورند اما دسته دیگری از آن‌ها به تقلید از زندگی غربی که از طریق شبکه‌های مختلف ترویج می‌شود و جلب توجه جنس مخالف حیوانات را نگهداری می‌کنند.

در این نوع سبک زندگی، رفته رفته نقش پدر ،مادر،خواهر و برادر در خانواده ایرانی کم رنگ شده و احساس مسئولیت  بین آنها رنگ می بازد و برای رفع مشکلات هم اهمیتی قائل نمی شوند و همه سرانجام در تنهایی به سر خواهند برد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی از افزایش تجرد ازدواج جوانان با سگ و گربه خبر می دهد و می گوید: جوانان بالای 30 سال به جای ازدواج با حیواناتی مانند سگ و گربه زندگی مشترک دارند و معضل تجرد گرایی در جامعه جدی است.

دکتر محمد زاهدی تاکید می کند : این باعث سرافکندگی است که جوانانی که بالای 30 سال هستند به جای آن که با زوج خود زندگی مشترک داشته باشند با حیواناتی مانند پرندگان، گربه، سگ و… زندگی مشترک دارند. این کمبود محبت و هم‌صحبت است که آنها را ناخواسته به سوی استفاده از موادمخدر سوق می‌دهد که جای خالی خانواده یا همسرش را حس نکند.

 با این اوصاف باید اذعان نمود که بنیان خانواده از سوی تکنولوژی های روز و فرهنگ غربی مورد تهدید جدی واقع شده است و برای مقابله با این تهدید ها جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از راه آموزش، آگاه سازی، ترویج فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و آشناسازی نسل جوان با آموزه های دینی و فرهنگ ناب ایرانی اسلامی تمام تلاش خود را بکار گیرد.

قطعا فطرت پک جوان ایرانی نه خشونت را می طلبد و نه بی بندوباری و انحرافات اخلاقی را اما در روزگاری که دشمن تمام همّ خود را برای انحراف جامعه ایرانی جزم کرده است، خواب غفلت ما می تواند مسیر دشمنی دشمن را هموارتر از گذشته نماید.