در آستانۀ هفتۀ امر به معروف و نهی از منکر، کتاب «واجب فراموش‌شده»، مجموعه نظرات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله) در باب امر به معروف و نهی از منکر در نماز جمعه‌های کشور معرفی شد.

کتاب «واجب فراموش‌شده»، مجموعه نظرات مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(مد ظله) در باب امر به معروف و نهی از منکر است که در قالب کتابی خوب و خواندنی گردآوری شده تا آنهایی که می‌خواهند این واجب فراموش شده را احیا کنند و قدم در مسیری بگذارند که سیدالشهدا(ع) با خانوادۀ گرامی‌اش در آن قدم گذاشت، بتوانند شناخت درستی از آن پیدا کنند.

در «واجب فراموش شده» خواننده با موضوعاتی مانند وجوب و اهمیت امر به معروف و نهی از منکر آشنا می‌شود. همچنین استفتائات این حکم نیز در آن تجمیع شده تا خواننده با احکام شرعی آن نیز روبرو شود. آشنایی با شیوۀ امر به معروف و نهی از منکر مهم‌ترین مسئله‌ای است که پس از خواندن کتاب در ذهن خواننده ایجاد می‌شود و گروه مؤلفان این کتاب سعی داشته‌اند تا به این مسئلۀ مهم توجه کنند تا خواننده با ذهنیتی روشن با مسئله روبرو شود، از این رو خواندن این کتاب می‌تواند خواننده را در رسیدن به تصویر درستی از امر به معروف و نهی از منکر هدایت کند.

مطالعۀ این کتاب کم حجم که خواندنش فرصت زیادی نمی‌گیرد برای هر فرد مسلمان مهم است از آن جهت که دانستن احکام دینی می‌تواند به اقامۀ بهتر آن نیز کمک کند. رهبر معظم انقلاب در کتاب «واجب فراموش شده» با بیانی موجَز، مَخلَص کلام را به شنونده منتقل می‌کنند و حرف اصلی را برای مخاطب بیان می‌فرمایند. کتاب «واجب فراموش شده» که سیری در بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در باب امر به معروف و نهی از منکر از زوایای مختلف است، یکی از پرفروش‌ترین آثار منتشر شده در زمینۀ امر به معروف و نهی از منکر می‌باشد که انتشارات خیزش نو آن را منتشر کرده و با استقبال خوب مخاطبان، تاکنون به چاپ بیست و هفتم رسیده است.

این کتاب در طرح ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در نماز جمعه‌های کشور که به‌همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با همکاری شورای سیاست‌گذاری ائمۀ جمعۀ سراسر کشور در حال اجرا است، معرفی شد.