حجت الاسلام والمسلمین مهدوی، دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان، صبح امروز در اجتماع ۳۰۰ شاعر، مداح و مدیر هیئات مذهبی استان گیلان با اشاره به اهمیت جایگاه ولایت گفت: دنیا بازارچه ای است که در آن سرمایه ی ما ولایت است؛ بعضیها از این سرمایه استفاده می کنند و سود می برند، بعضیها هم از این سرمایه و از این نور الهی خوب استفاده نمی کنند، ضرر می کنند و خسران می بینند.

مهدوی در ادامه افزود: یک بچه هیئتی ناب کسی است که بتواند از این سرمایه بیشتر و بهتر استفاده کند.

وی با اشاره به برگزاری اولین اجتماع مداحان، شاعران و مدیران هیئات برتر استان گیلان گفت: این جلسه، یک اجتماع و همنشینی اهل ولاست.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان در ادامه صحبت های خود با اشاره به اهمیت و جایگاه هیات های مذهبی در تحقق و پیشبرد انقلاب اسلامی گفت: امروز باید ببینیم که چگونه از ظرفیت منبر و روضه برای تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی استفاده کنیم و در این زمینه دقت بر روی مفهوم هیات تراز انقلاب اسلامی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

وی در ادامه به بیان مشخصات و ویژگی های بارز هیات تراز انقلاب اسلامی پرداخته و گفت: اولین ویژگی و مشخصه هیات تراز انقلاب اسلامی این است که این هیات، پیوند همیشگی با منبر و مسجد دارد. ویژگی دوم آن است که این هیات، زمان شناس است و بر اساس مقتضیات زمان و زمانه عمل می کند.

مهدوی بصیرت را سومین ویژگی و شاخصه هیات تراز انقلاب اسلامی برشمرد و در ادامه افزود: ویژگی چهارم هیات تراز انقلاب اسلامی، منادی محبت بین مؤمنین و مردم بودن آن است.

مسئول نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه گیلان دشمن شناسی و برائت را پنجمین شاخصه هیات تراز انقلاب اسلامی برشمرد و گفت: باید یزید روز را شناخت. امروزه می بینیم که بعضی ها یزید روز را فراموش کرده اند و هنوز به یزید ۱۴۰۰ سال پیش می پردازند، این در حالی است که باید به یزید امروز که صهیونیست ها و دستگاه های متعلق به آنان هستند، پرداخت.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در گیلان ترجیح خلوت بر جلوت و اهمیت دادن به دعا و نیایش را ششمین و هفتمین شاخصه اعضای هیئت تراز انقلاب اسلامی برشمرده و در ادامه افزود: هشتمین شاخصه آن است که اعضای هیات تراز انقلاب اسلامی پیوند ویژه ای با قرآن و معارف قرآن دارد.

مهدوی تکیه بر تکلیف گرایی و دوری گزیدن از نتیجه گرایی را دیگر ویژگی هیئت تراز انقلاب اسلامی دانسته و افزود: خروجی هیئت تراز انقلاب اسلامی باید جامع بین عرفان، کلام و فقه، یعنی جمع دل، عقل و عمل باشد.

لازم به ذکر است که اولین اجتماع مداحان، شاعران و مدیران هیئات استان گیلان با عنوان طلیعه محرم، صبح امروز ۱۸ مهر ماه با حضور نزدیک به ۳۰۰ شاعر، مداح و مدیر هیات گیلانی در مجتمع شاهد و ایثار رشت برگزار شد.