پنجمین گردهمایی جامعه ایمانی مشعر ویژه مسئولان هیئت‌های بزرگ و محوری کشور روز پنجشنبه در قم با حضور وزیر سابق اطلاعات و جمعی از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

mirbagheri

آیت الله سید مهدی میرباقری در سخنرانی خود گفت: بدنه عزاداران حسینی مخلص هستند و ممکن است عده قلیلی به قصد فتنه‌گری در عزاداری شرکت کنند اما نباید صف بندی و اتهام زنی و کار سلبی صورت گیرد. باید همه زیر بیرق سیدالشهداء جمع شویم. از سوی دیگر هیئت‌ها نباید کارکرد حزبی پیدا کنند اما رهبر معظم انقلاب نظریاتی نسبت به اصل حرکت کلی جامعه اسلامی در درگیری با استکبار دارند که درهیئت‌ها باید به مطالبه اجتماعی تبدیل شود و این با کار حزبی تفاوت دارد.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی افزود: احزاب مطالبات مردم را رنگ حزبی می‌زنند و با ادبیات حزبی مطرح می‌کنند و هیئت‌ها هم می‌توانند مطالبات رهبری مانند مقابله با سازش و سستی و ایستادگی در برابر استکبار را به مطالبات اجتماعی تبدیل کنند و آن را از حاکمیت مطالبه کنند.

وی تصریح کرد: به عنوان مثال بستر اقتصاد مقاومتی و عدم مصرف گرایی، در هیئت با ادبیات صحیح، قابل طرح و تبدیل به گفتمان است. این‌ها باید در هیئت‌های طرح شده و به مطالبات تبدیل شود تا حاکمیت ملزم به رعایت آن‌ها شود.

آیت الله سید مهدی میرباقری تاکید کرد: یکی از آفت‌های مهم هیئت‌ها، سکولار شدن هیئت‌هاست که باید با آن مقابله کرد و آفت دیگر، مشغول کردن هیئت‌ها به درگیری‌های بین خودشان است و هیچ وقت نباید هیئت‌ها در مقابل یکدیگر قرار بگیرند.