برای اولین بار در شمال کشور برنامه نمایشی-بصیرتی ویژه هفته دفاع مقدس «شب شیدایی» همراه با بازسازی عملیات کربلای ۵ به همراه ویژگی های خاص نور،صدا و جلوه های ویژه در شهرستان بندرانزلی با حضور مسئولان شهری برگزار شد.

فرمانده سپاه شهرستان بندرانزلی هدف از برگزاری این نمایش را تقویت فرهنگ دفاع مقدس و معرفی بیشتر آن به جوانان دهه سوم و چهارم انقلاب دانست و خاطر نشان کرد: برنامه به گونه ای طراحی شده است که از شروع انقلاب، پیروزی آن، جنگ تحمیلی، جریانات فتنه، مهدویت و در پایان ظهور حضرت مهدی را در بر می‌گیرد.

علیرضا مسرور در ادامه افزود: قسمتی از عملیات کربلای ۵ که رزمندگان گیلانی در آن حضور دارند بازسازی شده است که در چند شب آتی به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی همچنین با بیان اینکه این همایش به میزبانی شهر انزلی برای اولین بار در استان گیلان و در شمال کشور برگزار شده است اظهار کرد: نمایش تجسمی شب های شیدایی هفته دفاع مقدس، به مدت شش شب در حوزه مقاومت بسیج امیرالمومنین بندرانزلی جنب میدان مادر بعد از نماز مغرب و عشاء برقرار خواهد بود.

فرمانده سپاه شهرستان بندرانزلی در خصوص اختتامیه مراسم یاد آور شد: در سال گذشته شهید سال شهید نامجو بودند که برای ایشان در تمامی کشور مراسمات مختلفی برگزار شد، امسال نیز شهید جهان آرا به عنوان شهید سال انتخاب شده است که ما نیز در روز هفتم مهر مراسم گرامی داشت شهید فاتح خرمشهر را با اختتامیه شب های شیدایی ادقام کرده و مراسمی در خور این عزیز بزرگوار برگزار خواهیم کرد.

علیرضا مسرور در پایان سخنان خود از تمامی مردم انزلی دعوت کرد که در پیاده روی خانوادگی که به مناسب هفته دفاع مقدس از میدان شهید رجبی مقدم به سمت گلزار شهدای گمنام برگزار می‌شود شرکت کنند.

در ادامه به گزارش تصویری نمایش شب های شیدایی(شب اول) می پردازیم: