مرتضی هاشمی نسب، مسئول هیئت نوجوانان و جوانان عاشورایی بندر آستارا با بیان این مطلب گفت: همایش بزرگ “احلی من العسل” برای نخستین بار با حضور پرشور نوجوانان و جوانان به یاد ۱۳ ساله کربلا، حضرت قاسم(ع) ساعت ۱۰ صبح روز شنبه (۱۰ آبان) همزمان با هفتم محرم با سخنرانی و مداحی در مصلی نماز جمعه بندر آستارا برگزار می‌شود.

وی افزود: این همایش بزرگ نوجوانان و جوانان آستارایی با همخوانی و سینه زنی در سوگ شهادت حضرت قاسم(علیه السلام) ۱۳ ساله واقعه خونین کربلا همراه خواهد بود.

مسئول هیئت نوجوانان و جوانان عاشورایی بندر آستارا تصریح کرد: یکی از پیام‌هایی که حضرت قاسم (علیه السلام) به همه ما به ویژه نوجوانان و جوانان داد، این بود که برای دفاع از ولایت سن و سال مهم نیست و اگر لازم باشد باید همه شهید شوند تا راه ولایت و امامت زنده و اسلام برای همیشه جاودانه باقی بماند.

وی اضافه کرد: حضرت قاسم(علیه السلام) با نثار جانشان در راه دین اسلام به ما یاد داد، که اگر انسان بخواهد کاری را انجام دهد باید از روی علم و معرفت باشد، همان طوریکه حضرت قاسم (علیه السلام) در جمله “احلی من العسل” اوج معرفت و بصیرت خود را نشان داد که اگر امروز هم ما می‌خواهیم از ولایت دفاع کنیم، باید علم و بصیرت و معرفت داشته باشیم.

مسئول کانون نور الزهرا(سلام الله علیها) بندر آستارا با بیان اینکه نوجوانان و جوانان ایران اسلامی نیز در دوران دفاع مقدس با تاسی از شهید ۱۳ ساله کربلا حضرت قاسم(علیه السلام) به صحنه مبارزه با رژیم بعثی عراق و همدستانشان رفتند، اظهار کرد: شهید حسین فهیمده نمونه بارز نوجوان ایرانی است که با الگوگیری از حضرت قاسم(علیه السلام) نارنجک به کمر بست و به زیر تانک دشمن رفت و با نثارجانش از اسلام و انقلاب و حریم ولایت در برابر بیگانگان دفاع کرد.

هاشمی نسب با اشاره به اینکه حضرت قاسم (علیه السلام) تا آخرین قطره خون و نفس خود در برابر ظلم ایستاد و جان خود را فدای ولایت و اسلام کرد، گفت: اگر نوجوانان و جوانان ما نیز اینگونه باشند و در دفاع از اسلام و حریم ولایت هر لحظه آماده جانفشانی باشند دشمنان هیچ موقع نمی توانند به اهدف پلیدشان برسند.

گفتنی است، همایش بزرگ دانش آموزی ‘ احلی من العسل ‘ بندر آستارا به همت هیئت نوجوانان و جوانان عاشورایی و با مشارکت اداره آموزش و پرورش و دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار می‎شود.