همایش تربیتی خانواده های دانش آموزان ممتاز عضو مؤسسه یاران سبز موعود عج در دو نوبت صبح و عصر30 خرداد و با کارشناسی حجت الاسلام و المسلمین دکتر تراشیون برگزار گردید.

نوبت صبح این همایش که با استقبال بیش از 400 نفر از خانواده های دانش آموزان همراه بود با موضوع “بلوغ و عوامل پیرامونی آن” در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء رشت و نوبت عصر این همایش با موضوع “صمیمیّت در خانواده”در مرکز فرهنگی تربیتی یاران واقع در خیابان سعدی رشت برگزار شد.

کارشناس مباحث خانواده رادیو معارف، در نشست “بلوغ و عوامل پیرامونی آن” ضمن اشاره به عوامل ایجاد بلوغ زودرس و عوارض ناشی از آن در بین نوجوانان به راه های جلوگیری از این عارضه پرداخته، راه کارهای عملی استخراج شده از منابع دینی را خاطر نشان شدند.

کارشناس مباحث تربیتی صدا و سیما، در نشست “صمیمیت در خانواده” ضمن آسیب شناسی روابط والدین در خانواده و نقش این روابط در تربیت فرزندان، به راه کارهای عملی اصلاح روابط و نشر صمیمیت و حاکم کردن آن در محیط خانواده پرداخته، به روش های صحیح نقد والدین از یکدیگر اشاره نمودند.

گفتنی است مؤسسه یاران سبز موعود عج در راستای کمک به خانواده های عضو، در راستای اهداف تربیتی مؤسسه و نیز ارتقای بنیه علمی خانواده ها، سلسله نشست های تربیتی مورد ابتلاء ایشان را برگزار می نماید. به نحوی که تنها در 8 ماه گذشته این پنجمین نشست تخصصی در موضوع “بلوغ” است که با استفاده از اساتید ملی و استانی و از زوایای مختلف مورد بررسی قرار گرفته است.