سرهنگ پاسدار محمد علی علی زاده، فرمانده سپاه ناحیه آستارا امروز 6دی در جلسه نهایی ستاد بزرگداشت حماسه 9دی گفت: حماسه 9دی به اندازه 22 بهمن سال 1357 اهمیت و ارزش دارد چرا که مردم در این روز بار دیگر عاشق اسلام و انقلاب بودن و ولایتمداریشان را به رخ جهانیان کشاندند.

وی با اشاره به اینکه در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال 88 یک عده فریب خورده داخلی برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دست به دست دشمنان اسلام و انقلاب داده بودند، افزود: حماسه 9دی ماه سال 88 خنثی کننده یک فتنه بزرگ، پیچیده و خطرناک بود که با درایت مقام معظم رهبری و حضور میلیونی مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی خلق شد.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا ادامه داد: مردم بصیر، زمان شناس و وفادار به آرمان‌های امام(ره) و انقلاب با الهام از تاریخ عاشورا و مظلومیت حضرت امیر و امام حسن(علیه السلام) میدان را خالی نگذاشتند و در آن فضای مسموم و غبار آلود و فتنه صدای محرم از نا‌محرم و دوست از دشمن را به درستی تشخیص دادند.

این مقام مسئول تصریح کرد: ملت قهرمان و شجاع ایران اسلامی هر لحظه آماده جانفشانی در راه اسلام و انقلاب است و با یک اشاره مقام معظم رهبری در صحنه حاضر می‌شوند و مانند حماسه 9دی جواب دندان شکنی به دشمنان می‌دهند.

وی با بیان اینکه در فتنه هشت ماهه سال 88 همه دشمنان اسلام و انقلاب همانند دوران جنگ تحمیلی علیه نظام و ملت ایران بسیج شده بودند، اظهار کرد: ملت قهرمان ایران در حماسه 9دی به ندای ولی زمان خویش لبیک گفتند و پرونده فتنه سبز را در آن مقطع تاریخی به زباله‌ دان تاریخ سپردند و برگ زرین دیگری به ورق‌های کتاب پرافتخار انقلاب اسلامی افزودند.

فرمانده سپاه ناحیه آستارا با اشاره به اینکه 9دی روز بصیرت و بیعت با ولایت فقیه است، خاطر نشان کرد: چراغ راه حرکت نظام ما رهبری است و هر کسی از این مسیر دور شود، گمراه می‌شود.

سرهنگ علی زاده از برگزاری همایش بزرگ بصیرت به مناسبت سالروز حماسه 9دی در بندر آستارا خبر داد و گفت: این همایش ساعت 10 صبح روز سه شنبه 9دی با سخنرانی حجت الاسلام هادی حبیبی، امام جمعه رضوانشهر و با حضور گسترده مردم ولایی و همیشه در صحنه بندر آستارا در مسجد حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) این شهر برگزار می‌شود.