“کیلب ماپین” که برای حضور در این کنفرانس به تهران آمده است، با بیان این مطلب، درمورد نفوذ لابی صهیونیسم در صنعت فیلم سازی و‌هالیوود افزود:‌ هالیوود همواره انعکاس دهنده جامعه و دولت آمریکا بوده است، بزرگ ترین نمونه از تاثیرگذاری صهیونیسم در‌هالیوود فیلم ‘اکسودوس’ است که در سال ۱۹۶۰ ساخته شد و کاملا فیلمی‌با دستور العمل صهیونیستی است.

این روزنامه نگار ادامه داد: این فیلم تبلیغاتی نشان دهنده پیدایش اسراییل است و این رژیم را آزادی خواه و مبارز نشان داده است؛‌هالیوود همواره سعی در شیطان نشان دادن خاورمیانه و ایران دارد و آن‌ها همیشه به دنبال راهی برای حمله به ایران از طریق فیلم بوده اند. فیلم ضد ایرانی آرگو را می‌توان در این دسته قرار داد، فیلمی‌مشمئز کننده که حتی برنده اسکار بزرگ ترین جایزه صنعت سینما شد.

وی افزود: اکثریت‌هالیوود تحت سلطه اسراییل است و از این صنعت برای حمله به مردم خاورمیانه و متشنج کردن شرایط منطقه استفاده می‌کند.

ماپین همچنین، درمورد نقش رژیم صهیونیستی در حمایت از تروریسم، اظهار داشت: نقش اسراییل در موضوع تروریسم با سابقه ای طولانی همراه است؛ آن‌ها در تمام تاریخ این موضوع را ادامه داده اند؛ آنها در تلاش برای ادامه حیات و اثبات ادعای دروغین خود درمورد سرزمین‌های اشغالی، مناطق زیادی را بمباران می‌کنند.

وی ادامه داد: آمریکا از صهیونیست‌ها و اتحادیه دفاع از یهودیت حمایت می‌کند، اتحادیه ای که نهادی تروریستی است، حتی اف بی آی و موساد نیز تروریستی بودن این نهاد را تایید کرده اند.

ماپین خاطرنشان کرد: فعالیت‌های آن‌ها بسیار زیاد است، حتی یکی از آشنایان من در نیویورک عضو سابق این اتحادیه ترویستی بوده است؛ باید بگویم که آن‌ها اقدام به کشتار‌های جمعی می‌کنند و علیه آن دسته از شهروندان آمریکایی که از اسراییل انتقاد می‌کنند عملیات تروریستی و بمبگذاری انجام می‌دهند.

وی افزود: با این حال، دولت آمریکا اقدام‌های آنان را تحمل می‌کند و به آن‌ها اجازه می‌دهد که به کار خود ادامه دهند و یا حتی به آن‌ها کمک نیز می‌کند.

این روزنامه نگار آمریکایی اضافه کرد: با وجود این موارد، آن‌ها هیچ درنگی برای حمایت از گروه‌های تروریستی دیگر مانند داعش نمی‌کنند؛ واضح است که آمریکا از سوریه خسته شده؛ چرا که دولت این کشور خلاف میل آن‌ها عمل می‌کند و در کنار مردم خود و فلسطین ایستاده است.

وی افزود: پس بطور کامل روشن می‌شود که آن‌ها به دنبال پیدا کردن عناصری در منطقه هستند تا با این موارد مقابله کند، یکی از آن‌ها اسراییل است، اسراییل بر پایه تروریسم ایجاد شد، اسراییل دقیقا خود تروریسم است.

وی همچنین به وضعیت فلسطینی‌ها و ادامه راه مقاومت با توجه به شرایط سخت زندگی آن‌ها اشاره کرد و گفت: من فکر می‌کنم که برای مردم فلسطین امید بسیاری وجود دارد و میلیون‌ها نفر از مردم سراسر جهان از کاری که آن‌ها کرده اند الهام گرفته اند؛یعنی این حقیقت که آن‌ها به مبارزه خود ادامه می‌دهند، ادامه به مبارزه درحالی که کل جهان غرب علیه آن‌ها صف کشیده اند.

این تحلیلگر سیاسی آمریکایی تصریح کرد: با وجود تمام پول و قدرتی که رژیم صهیونیستی در اختیار دارد، مردم فلسطین به مقاومت خود ادامه می‌دهند و البته این کار را بسیار قهرمانانه ادامه می‌دهند. در کنار این موارد، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به مردم فلسطین امید ادامه دادن به مقاومت در مقابل دشمن مشابه را می‌دهند.

وی در ادامه گفت: مردم آمریکا تحت شرایط سخت اقتصادی هستند و دزدی و تخریب اقتصاد خود را دیده اند؛ آنها باید بدانند که فلسطینیان متحد آن‌ها هستند و همگی یک دشمن واحد دارند که در حال نابود کردن زندگی امریکا نیز هست، نبرد علیه صهیونیسم نبرد تمامی‌بشریت است.

انتهای پیام/ایرنا