مارلون کانتیجو، مسیحی مسلمان شده از کشور کلمبیا عصر پنجشنبه، 21 فروردین‌ در سلسله همایش‌های «با مؤمنان» که در مجتمع فرهنگی ـ هنری خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با بیان اینکه در خانواده ای مسیحی به دنیا آمده است، اظهار کرد: اکنون 14 سال است که اسلام را می‌شناسم؛ البته در ابتدا شناخت سطحی نسبت به اسلام داشتم و از عمق معارف اسلامی بی‌اطلاع بودم، اما کم کم شناخت بیشتری پیدا کردم.

وی با اشاره به عدم پایبندی مسیحیان جامعه خود نسبت به رعایت شرعیات، افزود: با وجود اینکه در کلمبیا هزاران مرکز تبلیغی مسیحی وجود دارد و کلیساها و مبلغان مسیحی به تبلیغ دین خود می‌پردازند، اما رنگ و بوی خدا در هیچ کجای جامعه حس نمی‌شود؛ در واقع کلیسا در کارش موفق نیست و مردم نیز ایمان قلبی راسخ ندارند.

مؤسس مرکز فرهنگی اسلام کلمبیا با بیان اینکه عملکرد بد کلیسا سبب بی ایمانی مردم شد است، ادامه داد: وقتی یک شبهه  دینی را نزد کشیش یا عالم مسیحی مطرح می کردیم، جواب معقول و مستدلی نداشت و اجازه ای برای ادامه بحث نبود؛ اما دین اسلام برای همه چیز دلیل منطقی و داشت و پشت هر واجب و حرامش حقیقتی نهفته بود؛ همین ویژگی اسلام مراجذب خودش کرد.

کانتیجو با بیان اینکه کلیسا همیشه همراه قدرت های بزرگ است، اضافه کرد: حضور مسیحیت در آمریکای لاتین به زور شمشیر بود و کلیساهای بزرگ روی خرابه های معابد سرخ پوستان بنا شده است؛ البته 50 سال پیش که مسیحیت بر پایه کلیسا از واتیکان پشتیبانی می شد، محور روشنی داشت، اما امروز مفاهیم صحیح و مستدلی در اعتقادات مسیحیان پیدا نمی شود.

مسیحی مسلمان شده گفت: بیش از 500 فرقه در مسیحیت وجود دارد که هر کدام منتسب به کلیساست؛ لذا وقتی یک جوان خودش را مقابل این همه افکار مختلف می بیند، اعتقاد و ایمانش کم رنگ می شود؛ کلیساها با برگزاری کلوپ‌های تفریحی در کنار خواندن دعا، سعی در جذب مردم دارند.

وی با بیان اینکه قبل از مسلمان شدن، تجارت می کرد، متذکر شد: پس از آشنایی با اسلام، دوره های اسلام شناسی را در لبنان و نزد برادران اهل سنت گذراندم و آنها مرا از شیعه شدن نهی می کردند، اما کنجکاوی من نسبت به مذهب شیعه بیشتر شد و مطالعه در این زمینه را آغاز کردم، تا اینکه در یک دوره اسلام شناسی در ایران شرکت کردم و سیر زندگی مرا تغییر داد؛ اکنون خانه فرهنگی اسلام به نام «اهل بیت» را در کلمبیا تأسیس کردم و بیش از 80 دانشجوی کلمبیایی در این مرکز فعالیت دارند.

کانتیجو درخصوص اثرگذاری قرآن، بیان کرد: از اولین روزی که اسلام را شناختم هرگز از قرآن جدا نشدم و توانستم با تفسیر روایی قرآن راهم را ادامه دهم؛ آن چیزی‌که قرآن به‌عنوان روش زندگی معرفی می کند، حتی در کشورهای پیشرفته مانند کلمبیا یافت نمی شود.

مؤسس مرکز اسلامی کلمبیا با اشاره به تفاوت جایگاه زن در مسیحیت و اسلام، اظهار کرد: زن مسلمان از نگاه غرب زنی است که فقط به شوهرش خدمت می کند، تحصیلات ندارد و از مدرنیته دور است، اما زنان جامعه اسلامی جایگاه حقیقی خود را پیدا کرده اند و یک آرمان برای زنان دنیا محسوب می شوند؛ لذا دنیای غرب با هزینه بسیار از طریق رسانه‌ها سعی می کند تا زن مسلمان الگو نباشد و زن غربی را در خوشبختی کامل ببیند تا به‌راحتی از گنج خودش دست بردارد.

وی در پایان فرقه های جدید مسیحیت را سم خواند که مردم را مسموم می کنند و یادآور شد: اسلام آن چیزی است که در کلام قرآن و اهل بیت(ع) می باشد؛ لذا ما وظیفه داریم در زمان غیبت امام زمان(عج) با رفتار و کردارمان کاری کنیم تا حقیقت اسلام و قرآن مسموم نشود.

مارلون کانتیجو بعد از مسلمان شدن نام «ابراهیم» را برای خود برگزیده است.