ماه مبارک رمضان ، ماه بندگی خدا و به تعبیری ماه دگرگونی حال روحانی ماست.مومنان در این ماه آنقدر به خدا نزدیک میگردند که در پایان ماه با تزرع میگوییم ، ((خداحافظ ای ماه عزیز که من به تو مشرف شدم)) و به گونه ای از پایان این ماه مبارک ناراحت هستیم.اهمیت عبادات در این ماه بسیار زیاد است و مورد تاکید بسیاری از ائمه قرار گرفته است.تیم سراج ۸ در طی این ماه عزیز به نشر اعمال مخصوص هر روز از ماه رمضان می پردازد. امروز هم با اعمال نماز و دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان در خدمت شما هستیم.باشد که در پایان این ماه مبارک و عزیز از آنچه انجام داده ایم خشنود باشیم.

 

نماز و دعای روز هفدهم

نماز و دعای روز هفدهم

 

دعای روز هفدهم ماه مبارک رمضان

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهم اهدنی فیه لصالح الاعمال و اقض لی فیه الحوائج و الامال یا من لا یحتاج الی التّفسیر و السّؤال یا عالماً بما فی صدور العالمین صلّ علی محمدٍ و آل الطّاهرین

ای خدا، مرا در این روز به اعمال صالحه راهنمایی کن و حاجت‌ها و آرزوهایم را برآورده ساز. ای کسی که نیازمند شرح و سوال بندگان نیستی، ای خدایی که ناگفته به حاجات و به اسرار خلق آگاهی بر محمد و آل اطهار او درود فرست.

نماز روز هفدهم ماه مبارک رمضان

برای شب هفدهم ماه مبارک رمضان دو رکعت نماز مورد سفارش قرار گرفته که در رکعت اول پس از خواندن سوره حمد هر سوه دلخواه و و در رکعت دوم حمد و صد مرتبه توحید و بعد از سلام صد مرتبه‏‬ ” لا إلهَ إلی الله” خوانده شود.

 

نیت نماز:نماز شب هفدهم ماه رمضان

وقت نماز:از بعد اذان مغرب تا قبل از اذان صبح

نکته:کلیه ی نماز های مستحبی را میتوان نشسته نیز خواند.

امیدواریم طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.