ماه مبارک رمضان ، ماه بندگی خدا و به تعبیری ماه دگرگونی حال روحانی ماست.مومنان در این ماه آنقدر به خدا نزدیک میگردند که در پایان ماه با تزرع میگوییم ، ((خداحافظ ای ماه عزیز که من به تو مشرف شدم)) و به گونه ای از پایان این ماه مبارک ناراحت هستیم.اهمیت عبادات در این ماه بسیار زیاد است و مورد تاکید بسیاری از ائمه قرار گرفته است.تیم سراج ۸ در طی این ماه عزیز به نشر اعمال مخصوص هر روز از ماه رمضان می پردازد. امروز هم با اعمال نماز و دعای روز دهم ماه مبارک رمضان در خدمت شما هستیم.باشد که در پایان ماه از آنچه انجام داده ایم خشنود باشیم.

نماز و دعای روز دهم

نماز و دعای روز دهم

 

دعای روز دهم ماه مبارک رمضان:

«اَللّهُمَّ اجْعَلْنی فیهِ مِنَ الْمُتَوَکِّلینَ عَلَیکَ وَاجْعَلْنی فیهِ مِنَ الْفاَّئِزینَ لَدَیکَ وَاجْعَلْنی فیهِ مِنَ الْمُقَرَّبینَ اِلَیکَ بِاِحْسانِکَ یا غایهَ الطّالِبینَ»

خدایا قرارم ده در این ماه از توکل‌کنندگان بر خودت و بگردانم در آن از سعادتمندان درگاهت، قرارم ده در آن از مقربان پیشگاهت به حق احسانت ای هدف نهایی جویندگان.

نماز شب دهم ماه مبارک رمضان:

مازی که برای شب دهم ماه رمضان سفارش شده از این قرار است که در هر رکعت خواندن سوره حمد و سپس و سی مرتبه سوره توحید مورد تاکید است.

از امام علی علیه السلام روایت شده است:

أَنَّهُ سَأَلَهُ عَنْ فَضْلِ شَهْرِ رَمَضَانَ وَ عَنْ فَضْلِ الصَّلَاهِ فِیهِ فَقَالَ مَنْ صَلَّی فِی اللَّیْلَهِ الْعَاشِرَهَ مِنْ شَهْرِ رَمَضَانَ- عِشْرِینَ رَکْعَهً (یَقْرَأُ فِی کُلِّ رَکْعَهٍ) الْحَمْدَ مَرَّهً وَ قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ثَلَاثِینَ مَرَّهً وَسَّعَ اللَّهُ عَلَیْهِ رِزْقَهُ وَ کَانَ مِنَ الْفَائِزِین‏

از فضائل ماه رمضان فضائل نماز در آن از ایشان سوال شد، ایشان فرمودند هر کس در شب دهم ماه رمضان بیست رکعت (بخواند در هر رکعت) حمد یک بار و سوره توحید سی بار، خداوند رزق او را وسیع گرداند و از جمله پیروز شدگان قرارش دهد.

نیت نماز:نماز شب دهم ماه رمضان

وقت نماز:از بعد اذان مغرب تا قبل از اذان صبح

نکته:کلیه ی نماز های مستحبی را میتوان نشسته نیز خواند.

امیدواریم طاعات و عبادات شما مورد قبول درگاه حق قرار گیرد.