نویسنده جوان گیلانی پیرامون توهین های غرب به مقدسات اسلامی گفت: باید تهدید موجود را به فرصتی برای تبلیغ صحیح دین برای مردم سایر کشور‌های دنیا تبدیل کنیمو.

سید مجتبی نعیمی، نویسنده و پژوهشگر جوان گیلانی در گفتگویی پیرامون وقایع اخیر جهان و توهین غرب به مقدسات اسلامی به ویژه به پیامبر عظیم الشان اسلام و اهداف پشت پرده  آن گفت: این توهین گستاخانه از یک منظر می‌تواند تداوم سیاست حساسیت سنجی دنیای استکبار نسبت به جهان اسلام دانست و از منظر دیگر، آن را چون واقعه‌ی ساختگی 11 سپتامبر، زمینه‌ساز هجومی دیگر به مسلمین دید.

نعیمی در ادامه با اشاره به مهمترین وظیفه نخبگان جامعه به ویژه فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی گفت: وظیفه‌ی فعالان جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی در این زمان، آگاه‌سازی جامعه نسبت به دسیسه‌های استکبار جهانی و تبدیل تهدید موجود به فرصتی برای تبلیغ صحیح دین به مردم سایر کشور‌هاست.

وی در ادامه افزود: در این میان آحاد ملت هم باید  از یکسو با حضور در صحنه، میزان بالای حساسیت خود به ارزش‌های دینی را نشان داده و از سوی دیگر، کاری نکنند که به قول معروف، آتو دست دشمنان اسلام و مسلمین داده تا ادعاهای کذب آنها را ثابت شود.

نعیمی با انتقاد از عملکرد وزیر امورخارجه در سفر به فرانسه و پیاده روی مضحک وی با جان کری در خیابان های این کشور گفت: وزیر امور خارجه متأسفانه در ارزش‌گذاری بر مسائل مختلف مربوطه، رسم عدالت را رعایت نکرده و البته طبق توصیه‌ی رئیس جمهور، فعلا در حال تخصیص یارانه‌ی سیاست به اقتصاد هستند، که اثری هم از آن نیست.