حمید رسایی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با حضور در نشست «کالبد شکافی پروژه نفوذ و تأثیرات توافق هسته‌ای» که به همت جامعه اسلامی دانشجویان دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: دشمن برای نفوذ بدنبال نقاط ضعف از طریق فرد یا خانواده او است.

وی افزود: نفوذ آن روزی اتفاق افتاد که فرزندان برخی آقایان در خارج از کشور تحصیل می‌کردند. البته ما مشاهده می‌کنیم برخی رسانه‌ها واژه نفوذ را تنزل می‌دهند درصورتیکه خطر آن جدی است. برخی معتقدند واژه نفوذ به تازگی به ادبیات وارد شده است.

این نماینده مجلس تصریح کرد: عده‌ای در تلاش هستند تا اینگونه وانمود کنند که نفوذ یک اسم رمز است و برای برخورد با یک جریان سیاسی در درون کشور بوجود آمده است. اصلا بعید نیست که دشمنان از طریق جریان رسانه‌ای به دنبال نفوذ در کشور باشند، اگر کسی نفوذ را انکار کند قرآن را انکار کرده است.

رسایی تاکید کرد: دشمن به دنبال تغییر در دستگاه محاسباتی ماست، اگر در این ۳۷سال پیروزی انقلاب نتوانسته دستگاه محاسباتی را تغییر دهد به دلیل وجود ولی فقیه بوده است.

وی اضافه کرد: برخی چهره های مطرح سیاسی اگر عناوین یار امام، نخست وزیر امام و موارد دیگر  را بر دوش خود یدک نمی‌کشیدند، به هیچ وجه مطرح نمی‌شدند. عده‌ای از ابتدا به امام اعتقاد نداشتند یا اگر داشتند در طول مسیر انقلاب دیدگاهشان تغییر کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان کرد: برخی آقایان مثل موسوی خوئینی ها می‌گفتند ما از ابتدا به ولایت فقیه اعتقاد نداشتیم اما از ترس امام جرات بیان این را نداشتند.

رسایی با بیان اینکه نفوذ یعنی در لباس انقلاب علیه انقلاب سخن گفتن، گفت: نفوذ یعنی با سابقه انقلابی علیه انقلاب اسلامی صحبت کردن. انکار نفوذ انکار تاریخ و انکار دشمنی دشمن است.

وی در ادامه سخنان خود گفت: مشکل آمریکا با جمهوری اسلامی، هسته‌ای نیست چون پاکستان هم یک جمهوری اسلامی است و فعالیت هسته‌ای دارد، مشکل آمریکا بر سر حاکمیت ولایت فقیه است. در نظام پادشاهی، پادشاه محکوم احکام خود نیست بلکه حاکم احکام خود است.

رسایی با بیان اینکه در نظام ولایت فقیه، فقیه محکوم احکام خود است، گفت: در نظام تک قطبی فرد حکومت می‌کند اما در نظام ولایت فقیه تقوا حاکم است و نفوذ در چنینی نظامی به ولی فقیه ممکن نیست.

این نماینده مردم تهران در مجلس بی‌تقوایی، عدم قدرت، عدم اداره و توان مدیریتی را از علل نفوذ در افراد عنوان کرد و گفت: در دوره اصلاحات دوگانگی در کشور مطرح شد، برخی‌ها اینگونه القاء کردند که عده‌ای در کشور خشونت‌طلب هستند، عده‌ای نیز هستند که اسلام آنها رحمانی است و متولی دین آسان در جامعه هستند و دعوا را بر سر دین سخت و آسان وانمود کرده‌اند.

رسایی اضافه کرد: جامعه‌شناسان آنها پس از بررسی‌ها به این نتیجه رسیدند که سابقه ملت نشان می‌دهد اگر بین دینداری و بی‌دینی قرار گیرند دینداری را قبول و هزینه آن را نیز می‌پردازند.

وی تصریح کرد: اما این ملت اگر بین دین سخت و آسان قرار گیرند دین آسان را انتخاب می‌کنند و این طبیعت انسان است که به دنبال راحتی برود و با همین تفکر علیه جریانی که دین سخت را عرضه می‌کردند تبلیغ انجام دادند و گفتند که سپاه، روزنامه کیهان، آیت‌الله مصباح و گروه‌های دیگر متولی دین سخت در کشور هستند و بین مردم این تلقی شد که دعوا بر سر سخت و آسان است و آنها در این مسیر موفق شدند.

رسایی تصریح کرد: از آن طرف نیز سعید حجاریان، روزنامه صبح امروز، آیت‌الله صانعی وافراد دیگر نیز متولیان دین آسان شدند و این موضوع تا زمان کنفرانس برلین ادامه پیدا کرد. متولی اصلی پخش کنفرانس برلین آقای لاریجانی بود و بعد از این کنفرانس همین اصلاح‌طلبانی که امروز سخنان وی را تیتر یک رسانه‌های خود می‌کنند آن روز به انتقاد از لاریجانی پرداختند.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: بنده روزی در مجلس به آقای لاریجانی گفتم اگر شما امروز تیتر یک این رسانه‌ها هستید یادتان نرود که روزی علیه شما تیتر می‌زدند و لاریجانی امروز را علیه لاریجانی دیروز تیتر می‌کنند. بعد از پخش کنفرانس برلین جریان اصلاحات آمریکایی فرو پاشید، مردم نیز متوجه شدند که دعوا بر سر دین سخت و آسان نیست، بلکه بر سر دینداری و بی‌دینی است.

وی با بیان اینکه جریان اصلاحات در آن روز به دنبال آزادی سیاسی بود، گفت:  نتیجه آن، این شد که در انتخابات شوراهای دوم که آن موقع شورای نگهبان نقشی نداشت و مجلس ششم نیز روی کار بود با کانداتوری افرادی از نهضت آزادی و جبهه ملی میزان مشارکت به حد قابل توجهی فروکش کرد و یک انسداد سیاسی رخ داد.

نماینده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از اینکه مفهوم اعتدال تعریف مشخصی نشده است، گفت: دیروز دوگانه سخت و آسان را مطرح کردند و امروز دیگر جریان اصلاحات نیست بلکه جریان اعتدال است و به همان مرض دچار شده است، در گذشته اصلاحات تعریف نشده بود و امروز نیز از اعتدال تعریف درستی عنوان نشده است.

رسایی اضافه کرد: ما بعضا شاهدیم مواردی که عمل می‌شود نه تنها نشان از اعتدال ندارد بلکه خلاف آن نیز است، نه اصلاحات، نه اعتدال و اصولگرایی حسن و قبح‌شان عقلی نیست. اگر اصولگرایی پارتی‌بازی، اشرافیگری باشد آن اصولگرایی به درد نمی‌خورد، جریان اعتدال امروز دوگانه معیشت و تحریم را رقم زده است. در گذشته آزادی سیاسی مطرح می‌شد امروز رونق اقتصادی مطرح می‌شود و برجام ثابت خواهد کرد که این دوگانه دروغ است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون نفوذ در دوران پسابرجام گفت: پروژه نفوذ سه مرحله دارد از جمله آشکار، نیمه‌پنهان و پنهان. در دوره آشکار دشمن به دنبال تغییر معادلات قدرت در داخل با حمایت جریانات سیاسی است. اینکه رئیس جمهور آب خوردن را نیز به تحریم‌ها متصل می‌کند  یعنی نفوذ صورت گرفته است.

وی پیرامون مرحله دوم و سوم نفوذ گفت: مرحله دوم مرحله نیمه‌پنهان است که دشمن در میان‌مدت به دنبال برهم زدن معماری سیاست خارجی در منطقه است. ما اگر در حزب‌الله، در سوریه و عراق سرمایه‌گذاری نمی‌کردیم امروز داعش در تهران جولان می‌داد.مرحله سوم نفوذ که مرحله پنهان نام دارد دشمن با یک برنامه‌ریزی بلندمدت و با هدف براندازی فعالیت می‌کند و ما نباید فریب لبخند و بازی آنها را بخوریم. اگر شروط رهبری در خصوص برجام نبود نظام را سرنگون می‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس در پایان سخنان خود پیرامون واژه کاسبان تحریم که از سوی رئیس جمهور مطرح شده بود گفت: ما نوکر برجامی هستیم که شروط رهبری در آن عمل شود و کاسب تحریم کسانی هستند که به دنبال دور زدن شروط رهبری باشند، شروطی را که رهبری در نامه به رئیس جمهور تعیین کردند در نامه نمایندگان نیز بود و ما در گزارشی به مقام معظم رهبری آن را ارائه کردیم.

رسایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پروژه دشمن در خصوص نفوذ بین جوانان نیز گفت: «نتوانستن» مهمترین پروژه نفوذ دشمن در بین جوانان است، ما برای موشک انقلاب نکردیم دلیل اصلی انقلاب ما این بود که نباید کفر بر ما حاکم باشد. جوانان ما نیز باید با علم و اتکا به خود این مسیر را پیش ببرند و در مقابله با نفوذ هوشیار باشند.

نماینده مردم تهران در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه نظر شما درباره اظهارات رئیس جمهور درخصوص بازگشایی سفارت آمریکا چیست، گفت: آقای روحانی در خصوص بازگشایی سفارت آمریکا از واژه مشروط استفاده کرده و محل نقد و اشکال جدی نیست.

رسایی همچنین در خصوص تقدم و تاخر پیام‌های جداگانه رئیس جمهور درباره حوادث تروریستی در پاریس و لبنان گفت: نامه رئیس جمهور به فرانسوی‌ها کار بد و بی‌خاصیتی بود باید در این نامه به آنها اعلام می‌کرد که اینگونه اقدامات محصول کارهای شما بوده است. خروجی حادثه در فرانسه این بود که مسلمانان باید در این کشور محدود شوند و به عبارت دیگر یک ۱۱ سپتامبر اتفاق افتاد و هدف اصلی دشمن این بود که در راستای پروژه اسلام‌هراسی گام بردارد.

وی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: رئیس جمهور فرانسه به صورت جداگانه پاسخ پیام‌های همه مسئولین کشورهای دیگر را داد اما پاسخ نامه آقای روحانی را نداد، اگر چنین اتفاقی در ایران می‌افتاد، رئیس جمهور فرانسه اعلام می‌کرد که ایران بی‌امنیت است و ما نمی‌توانیم در یک کشور بی‌امنیت حضور پیدا کنیم.