نشست هم اندیشی فعالان اقتصاد مقاومتی جبهه فرهنگی استان گیلان

0
779

به گزارش سراج ۸ نشست هم اندیشی فعالان اقتصاد مقاومتی جبهه فرهنگی استان گیلان با حضور حجت الاسلام مجتبی پوریوسفی و جمعی از فعالان عرصه اقتصاد مقاومتی در ستاد جبهه فرهنگی استان گیلان برگزار شد.
در این جلسه ابتدا حجت الاسلام پوریوسفی دبیر جبهه فرهنگی استان گیلان ضمن خیر مقدم بیان داشت:

قرارگاه مردمی محله محور با عنوان جبهه همدلی در سطح استان با بیش از ۱۱۰ مجموعه از فعالان فرهنگی و اجتماعی آغاز به کار نموده و در یک برنامه ۴ ساله بنا است به محله تراز انقلاب اسلامی دست یابیم که اشتغال و کارآفرینی یکی از اصلی ترین مولفه های محله ی تراز است و معتقد هستیم که در محله های ما بستر جهت فعالیت های اقتصاد مقاومتی آماده است که نیازمند نگاه ویژه از سوی مجمع اقتصاد مقاومتی کشور می باشد.

در ادامه دکتر عبدالملکی با تایید صحبت حجت الاسلام پوریوسفی مبنی بر مهم بودن بحث اقتصاد مقاومتی در سطح محلات بیان داشت:

اقتصاد مقاومتی به عنوان یک نسخه ی معاصر از نظام اقتصاد اسلامی است که این نظام یک بعد نرم افزاری و یک بعد سخت افزاری دارد و تعریف این ابعاد برای قشر های گوناگون جامعه باید مختص آنها صورت گیرد.یعنی اقتصاد مقاومتی برای کودک یک معنی دارد و برای بزرگسال یک معنی دیگر.خلاصه ی همه ی اینها به یک نظام تربیتی منتج میشود که در آن از معلم ها و خانواده گرفته تا باشگاه های ورزشی تاثیر گذارند.

وی همچنین در اهمیت کار آفرینی افزود:

کارآفرینی یکی از اجزای مهم در اقتصاد مقاومتی است چرا که به شکل عملیاتی تری به مردم ارتباط پیدا میکند.کارآفرینی مهم است چون تولید مهم است و تولید مهم است چون هر هدفی در اقتصاد مقاومتی از دروازه ی تولید عبور میکند.به عنوان نمونه رفاه را در نظر بگیرید.اگر رفاه ایجاد گردد تولید نیز ایجاد میگردد.پس کارآفرینی کلید (تولید) است.

دکتر عبدالملکی همچنین در تعریف واژه ی کارآفرین گفت:

برای تولید به بازار،نیروی کار،فناوری،سرمایه و منابع طبیعی احتیاج داریم.کارآفرین وظیفه دارد همه ی اینها را در یک نظام قرار دهد تا به تولید برسد.

حجت الاسلام مهدوی،مدیر کل تبلیغات اسلامی استان نیز در اهمیت نقش رسانه مطالبی را بیان داشت و صدا سیما را به عنوان مهم ترین رسانه در این زمینه دانست که باید با جدیت بیشتری به بازتاب اینگونه مسائل بپردازد.

نشست هم اندیشی فعالان اقتصاد مقاومتی
نشست هم اندیشی فعالان اقتصاد مقاومتی

این جلسه که همزمان به شکل وبینار با حضور مسئولین مجموعه های های شهرستان های استات نیز در حال برگزاری بود،در ادامه با پرسش و پاسخ و هم اندیشی اعضا پایان پذیرفت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

+ 57 = 67