نشست اکران کنندگان جشنواره مردمی فیلم عمار در استان گیلان

0
1305

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، وحید جلیلی عصر امروز در نشست اکران کنندگان جشنواره مردمی فیلم عمار در استان گیلان از طریق ویدیو کنفرانس با اشاره به اینکه افق نگاه جوانان انقلابی در گام دوم انقلاب حائز اهمیت است، اظهار کرد: امروز در حوزه فرهنگ یکی از اصلی‌ترین اهداف ما عدالت خواهی است.

وی با بیان اینکه فعالیت فرهنگی در کشور با بی‌توازنی همراه است، گفت: صدها هزار سوژه‌ای که قابلیت کار داشته محجور مانده و جشنواره مردمی فیلم عمار در صدد بلندکردن پرچم عدالت به نفع مردم مستضعف است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار با بیان اینکه مردم مستضعف، مردمی هستند که توانایی دارند اما نمی‌گذارند تا توانایی آن‌ها شکوفا شود، افزود: با این حرکت، جهاد مبارکی رقم می‌خورد تا توانایی مردم شناسایی و موانع برطرف شود.

جلیلی با تأکید بر اینکه آحاد مردم باید از یافته‌های معرفتی و زیبایی‌شناسی کشور برخوردار شوند، بیان کرد: در چند سال اخیر ۱۴ هزار اثر به جشنواره عمار رسیده که تعداد قابل توجهی از آن‌ها قابلیت بسیار زیادی دارد تا توده‌های مردم از آن‌ها بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه جوانان تولیدکننده هنر، با تکیه بر مهارت خود فیلم تولید می‌کنند اما بایکوت شده و ظرفیت دیده شدن ندارند، تصریح کرد: یکی از اهداف مهم جشنواره مردمی عمار این است که تولیدکنندگان ماهری که مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند، مورد توجه قرار گرفته و بستر دیده شدن فراهم شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری جشنواره مردمی فیلم عمار با تأکید براینکه اکران کنندگان جشنواره باید جدولی به سبک مندلیف بنویسند که موضوعات و سوژه‌ها احصا شده و حلقه وصلی برای دیده شدن سوژه‌ها باشند، افزود: اکران کنندگان عمار باید با همکاری نخبگان شهرهای خود قدرت مطالبه خود را بالا ببرند و مطالباتی را از طریق هنر عرضه کنند.

در ادامه تصاویر اختصاصی سراج۸ از این نشست را مشاهده میکنید:

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

22 + = 23