مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان شامگاه جمعه در مراسم رونمایی از نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید سیدرضا کیاموسوی با اشاره به گردآوری خاطرات شهدا در نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای اظهار کرد: سیره و تفحص سبک زندگی شهدا نیازمند کشف، تولید و توزیع انقلابی است.

حجت‌الاسلام سعید مهدوی شهدا را زنده خواند و افزود: شهدا نزد خداوند روزی می‌خورند.

وی با بیان اینکه شهدا به واسطه ارائه سبک زندگی هنوز استمرار دارند، تصریح کرد: شهدا در عالم اثرگذار هستند.

مهدوی خواستار توجه به ابعاد مختلف زندگی شهدا شد و بیان کرد: اثرگذاری شهدا نباید تنها به ذکر خاطره‌گویی باشد، بلکه سبک زندگی شهیدان در زندگی امروزی دوره رفاه و جنگ نرم می‌تواند تاثیرگذار باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان با تاکید بر اینکه ساده‌زیستی حاج همت‌ها و ایثارگری شهید املاکی‌ها مربوط به دوره جنگ نیست، خاطرنشان کرد: نسل امروز نیاز بیشتری به سبک زندگی شهدا دارند.

وی ارتقای خودرو و خانه بهتر را آفت جامعه کنونی عنوان کرد و گفت: سیره شهدا باید با تفحص مناسب به جامعه امروزی ارائه شود.

مهدوی با اشاره به اینکه اگر شهید املاکی بود جامعه طبقاتی امروز را تحمل نمی‌کرد، اظهار کرد: سیره شهدا باید برای نسل امروز ارائه شود و این موضوع می‌تواند حیات‌بخش جامعه باشد.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان سبک زندگی شهدا در ساماندهی زندگی نسل امروز را تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: ارائه سبک زندگی شهدا جامعه را می‌تواند دینی و الهی کند.

وی پهن کردن سفرهای اشرافی را سبب دوری از سیره شهدا دانست و تصریح کرد: در دوره کنونی می‌توان ایثار کرد و مانند شهدا اهل احتیاط در امر بیت‌المال بود.

به گفته مهدوی، مواظبت در بیت‌المال موجب جلوگیری از پدیده زشت اختلاس می‌شود.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های گیلان یادآور شد: حیات طیبه و منش شهدا در عالم هستی تداوم داشته و سبک زندگی شهیدان هنوز استمرار دارد.

وی معجزه شهدا را خدمت به خلق در عالم مادی دانست و گفت: شهدا مسیر صداقت را به‌درستی پیمودند و این معجزه شهدا بود.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور نرم‌افزار چندرسانه‌ای شهید سیدرضا کیاموسوی شامل تصاویر، فیلم، روایت‌های مختلف از زندگینامه، خاطره، اشعار و وصیتنامه، اسناد و دل‌نوشته‌هایی از شهید به همت موسسه تفحص سیره شهدای گیلان رونمایی شد.