نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با مذاکره مخالف نیستیم، با پایمال کردن عزت مردم مخالف هستیم، گفت: مسئولان نباید اجازه دهند که یک عده اروپایی مزدور، خودخواه و مستکبر در کشور ایران مانور دهند.

حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان در یادواره 67 شهید والامقام دهستان ضیابر، اظهار کرد: قرآن، شهادت را هدف و وسیله خلقت می‌داند.

وی با بیان اینکه به تعبیر قرآن، زندگی در این جهان همه‌اش جنگ است، افزود: در زندگی دنیوی همه نعمت‌ها برای این تعبیر شده که از بین همه انسان‌ها شهدایی برگزیده شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تغییر دولت‌ها برای این است که خداوند مومنان را معلوم کند، گفت: عمل است که بین مدعیان و غیرمدعیان را مشخص می‌کند.

حسینیان تصریح کرد: به تعبیر قرآن همه جنگ‌ها برای این است که خداوند از بین انسان‌ها، شهدایی را برگزیند.

وی با بیان اینکه، از دیدگاه قرآن شهادت هدف خلقت است، خاطرنشان کرد: تعبیر کافران از زندگی خوردن و کامجویی است در صورتی که تعبیر مومنین از زندگی رسیدن به لقاءالله است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: انسان آفریده شده است تا با تلاش خود به سوی لقاء الله و ملاقات پروردگار بشتابد و به جایی برسد که به دیدار رب نایل آید.

حسینیان با اشاره به اینکه قرآن به انسان می‌فرماید« ای انسان ما بخاطر هدف شهادت، همه هستی را در اختیار تو قرار داده‌ایم» ، گفت: هر چه در جهان است برای انسان آفریده شده تا وی پرواز کند و به جایی برسد که به ملاقات پرودگار نائل شود.

وی افزود: شهید با نخستین قطره خونش که به زمین ریخته می‌شود، وقتی که از قفس تن رهایی پیدا می‌کند به وجه خدا نظر می‌دوزد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل هدف آفرینش انسان، لقاءالله است، افزود: شهادت نزدیکترین راه برای رسیدن به هدف لقاءالله است.

حسینیان با اشاره به سخن امام حسین(ع) که فرمودند وقتی جامعه به بن‌بست رسید و حق نابود ‌شد و باطل حاکم می‌شود، گفت: تنها راه بن‌بست شکنی و از بن‌بست بیرون شدن، شهادت و عشق به شهادت است.

وی با بیان اینکه، شهادت به عنوان یک اصل اصیل، هدف و وسیله‌ای که حتی امام حسین(ع) برای رسیدن به آن کمال، به شهادت نیازمند است، تصریح کرد: شهادت نردبان ترقی است که فرزندان رسول الله(ص) به آن محتاج هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدا زنده هستند و مقام‌شان بالاتر از حور و غلمان است، خاطرنشان کرد: همه مومنان و فرشتگان در بهشت هستند اما شهدا مقامشان از همه بالاتر است و در نزد پروردگارشان روزی می‌خورند.

حسینیان با اشاره به اینکه شیعیان باید پیوسته انتظار دو چیز را در زندگی بکشند، تصریح کرد: انتظار ظهور حجت و انتظار شهادت انتظاراتی است که مومنین باید پیوسته در زندگی خود بکشند.

وی با بیان اینکه، مومنین کسانی هستند که سر پیمان خویش ایستادند و به شهادت رسیدند، اظهار کرد: آن دسته از افرادی که به شهادت نائل نیامدند باید پیوسته منتظر شهادت و منتظر امام زمان(عج) باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر این دو انتظار در جامعه وجود داشته باشد، جامعه به جایی می‌رسد که مورد لطف الهی قرار می‌گیرد.

حسینیان با بیان اینکه مسئولان جمهوری اسلامی باید این دو انتظار را داشته باشند، گفت: اگر مسئولان این دو انتظار را نداشته باشند جامعه اسلامی به فساد و انحراف کشیده می‌شود.

وی تصریح کرد: دشمنان امام خمینی(ره) علت پیروزی امام را آمادگی او برای جان فشانی برای هدفش می‌دانند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وقتی کارتر نماینده خودش را خدمت امام در پاریس فرستاد و خواهش کرد که امام رفتن خودش را به ایران به تاخیر بیندازد امام فرمودند همین که کارتر از ما می‌خواهد که به ایران نرویم معلوم است که مصلحت ایران و انقلاب در رفتن به ایران است.

حسینیان تاکید کرد: به خاطر استقبال امام از شهادت در سخترین شرایط، توانست در ایران نظام شاهنشاهی 2500ساله را به زیر بکشد.

وی اظهار کرد: شجاعت و استقبال امام از شهادت باعث پیروزی امام در مقابل استکباران و سقوط شاهنشاهی شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز ما به جایی رسیده‌ایم که اشتون به ایران بیاید و خودش ضد انقلابان را به مذاکره دعوت کند و هیچ کس چیزی به وی نگوید، افزود: اینجا اوکراین نیست که نمایندگان اروپا هر وقت دلشان خواست بیایند با مخالفان نظام مذاکره کنند.

حسینیان گفت: ایران سرزمین خمینی و شهدایی است که از همه چیز خود برای حفظ انقلاب، به زیر پا گذاشتند و به عشق اسلام به میدان‌های خونبار دویدند و جان خود را تقدیم این سرزمین کردند.

وی تصریح کرد: مسئولان نباید اجازه دهند که یک عده اروپایی مزدور، خودخواه و مستکبر در کشور ایران مانور دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نباید بعد از آن همه خیانت‌هایی که غرب در حق ایران انجام داده  با آنها سر میز مذاکره نشست و عقب نشینی کنیم.

حسینیان تاکید کرد: اگر قرار بود با غرب اینگونه رفتار کنیم در جنگ 8 سال دفاع مقدس پیروز نمی‌شدیم و دشمن را وادار به عقب نشینی نمی‌کردیم.

وی با بیان اینکه با مذاکره مخالف نیستیم و باید انقلابی، انعطاف هم در مذاکره نشان دهد، اظهار کرد: انعطاف نه به عنوان یک هدف، انعطاف به عنوان یک وسیله بازتابی و قدرت‌مندتر شدن است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: انعطاف نباید یک فرهنگ تبدیل شود تا پشت‌سرهم انعطاف نشان داد و این انعطاف به عقب‌نشینی تبدیل شود.

حسینیان با بیان اینکه با مذاکره مخالف نیستیم، گفت: با پایمال کردن عزت مردم مخالف هستیم.

وی با اشاره به اینکه مسئولان باید به این ملت اعتماد کنند، تصریح کرد: در جنگ 8 سال دفاع مقدس، شهدا نمونه‌های از ایثارهای آن جنگ تحمیلی هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جنگ تحمیلی همه دنیا هر چه امکانات داشتند روی هم گذاشتند و به کمک صدام آمدند تا اسلام و انقلاب اسلامی را از ریشه بخشکانند، خاطرنشان کرد: استقامت مردم، رهبری و مسئولان سبب شد که صدام شکست خورده شرایط ایران را بپذیرد.

حسینیان با اشاره به اینکه استقامت‌ها در دنیا کاربرد داشته است، خاطرنشان کرد: از وقتی ما انعطاف نشان داده‌ایم زبان غربی‌‌ها بیشتر باز شده است.

وی با بیان اینکه دبیر کل سازمان ملل درباره ایران بسیار جسارت آمیز صحبت کرد، افزود: ما نباید بگذاریم که مقامات آمریکایی اینگونه درباره ایران صحبت کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: مسئولان نباید به ذهنشان بیاید که باید عقب‌نشینی کنند، ملت باید هوشیار باشند.

حسینیان با بیان اینکه برای شهدا یادواره گرفته می‌شود تا سرمشق و الگوی ما باشند، تصریح کرد: مسئولان جمهوری اسلامی باید بدانند این انقلاب مقدمه حکومت جهانی حضرت حجت است.

وی خاطرنشان کرد: مردم دارای مشکلات اقتصادی هستند و اما این هدف مهم نباید هیچ چیز آن را تحت شعاع قرار دهد که انقلاب رابرای ظهور حضرتش باید آماده کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز انقلاب پیام خودش را آهسته به تمام جهان می رساند و انقلاب جای خود را بدون سازش‌ها باز کرده است.

حسینیان با بیان اینکه مهمترین وظیفه یک شیعه منتظر شهادت و منتظر ظهور حجت بودن است، گفت: اگر این دو انتظار جزئی از فرهنگ ما قرار بگیرد هیچ قدرتی قادر نیست که ما را ساقط کند.

وی افزود: ما به عنوان یک ابرقدرت باید افتخار کنیم که امروز آمریکا خودش را در یک طرف می‌بیند و جمهوری اسلامی را در طرف دیگر می‌بیند.