محمود لطفی نیا، استاد و قاری بین المللی قرآن کریم با اشاره به برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در گیلان، گفت: یکی از بزرگترین حرکت‌های انگیزشی در حوزه ترویج و تبلیغ قرآن کریم، مسابقات قرآنی است که هر ساله در کشور برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: در این مسابقات قرآنی گذشته از اینکه استعدادهای رشد یافته قرآنی به جامعه معرفی می‌شوند استعدادهای بالقوه با توجه به زیبایی‌هایی که تلاوت قرآن و عظمت حفظ قرآن و ارائه آن توسط حافظان برجسته در مسابقات کشوری و بین المللی دارد، جذب این فضا می‌شوند.

این استاد قرآن، تزکیه نفس را از برکات مسابقات قرآن برشمرد و گفت: این تزکیه نفس هم برای کسانی که در حوزه فعالیت های قرآنی هستند و هم برای مجریان برگزاری اتفاق می‌افتد.

مسابقات قرآن، زمینه ساز شکوفایی استعدادها در حوزه هنرهای قرآنی

لطفی نیا اذعان داشت: یکی از مهمترین برکات مسابقات قرآن کریم شکوفایی استعدادها در حوزه هنرهای قرآنی است.

وی یادآور شد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره گسترش حوزه فعالیت‌های قرآنی که اینگونه امور را از فعالیت‌های راهبردی نظام جمهوری اسلامی معرفی می‌کنند، می طلبد مسئولان طی یک همت همگانی و با یکپارچگی و انسجام در برگزاری این جشنواره بزرگ قرآنی کشور مشارکت کنند.

این استاد قرآن با اشاره به سومین میزبانی گیلان برای برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم اشاره و اظهار کرد: میزبانی مسابقات سراسری قرآن کریم افتخار بزرگی برای مردم استان است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سطح مطالباتی که از حیث رشد جمعیتی فعالان قرآنی وجود دارد و رشد فضاهای تبلیغاتی، رسانه ای و تکنولوژی، امیدواریم این دوره از مسابقات با شکوه خاصی برگزار شود.

لطفی نیا اظهار داشت: گیلان صبغه فرهنگی عظیمی در خود دارد و شخصیت های فرهنگی بزرگی را در خود پرورش داده است.

وی تاکید کرد: جوانان گیلانی در حوزه هنرهای قرآنی از استعداد شگرفی برخوردار هستند.

این قاری برجسته قرآن کریم، مسابقات سراسری قرآن کریم را یک رویداد ملی و میهنی خواند و گفت: در کنار این حرکت انگیزشی، اگر صداقت و رفتار قرآنی در مسئولان اجرایی کشور به وضوح مشاهده شود بزرگترین عامل برای رویکرد نسل جوان به فعالیت های قرآنی خواهد بود.

لطفی نیا اظهار کرد: دین برای تربیت انسان‌ها آمده و هر انسانی به قدر استعداد، صداقت و دلبستگی حقیقی خود به تعالیم قرآنی، نمودار یک شخصیت قرآنی خواهد بود و این نمود می‌تواند در رفتارش بروز پیدا کند.

شبستان/