تینا «ماری» هاسکی شامگاه پنجشنبه در سلسله همایش‌های با مومنان با عنوان «سفر از مسیحیت به اسلام» در سالن شهید حجت‌الاسلام انصاری مجتمع فرهنگی هنری خاتم‌الانبیا (ص) این شهر، اظهار کرد: حدود 25 سال قبل در آمریکا مسلمان شدم و بعد از آمدن به ایران شیعه شدم.

وی با بیان اینکه من افتخار می‌کنم که پیامبری به نام محمد (ص) دارم و بر تربت امام حسین (ع) سجده می‌کنم، افزود: با خواندن قرآن احساس می‌کنم خداوند با من در حال صحبت‌کردن است.

بانوی مسلمان‌شده آمریکایی با تاکید بر اینکه پدر من یک کشیش است، تصریح کرد: از سن 12 سالگی به کلیسا رفتم.

وی خاطرنشان کرد: خداوند بعد از مسلمان شدنم سرنوشتی برای من رقم زد مانند اینکه دوباره به دنیا آمدم.

هاسکی با اشاره به اینکه بهترین دوست در خانواده‌های غربی و آمریکایی حیوان خانگی است، گفت: پدر من چون یک کشیش است به من می‌گفت حقیقت را ما می‌گوییم.

وی با بیان اینکه در انجیل درباره برخی از پیامبران مانند حضرت نوح (ع) و حضرت داود (ع) نیز چیزهای زشتی صحبت شده است، تاکید کرد: حضرت داود (ع) در انجیل گفته که خداوند حسود است.

بانوی مسلمان‌شده آمریکایی تصریح کرد: بسیاری از سوالاتی که برایم به وجود می‌آمد و پاسخ آن را از کلیسا دریافت می‌کردم قابل قبول نبود.

وی با اشاره به اینکه وقتی کسی در کاتولیک گناه می‌کند به پدر مراجعه کرده و برای بخشیده شدن گناه پدر به او می‌گوید که باید چه کاری انجام دهد.

هاسکی دین اسلام را منطقی، راستگو و شیرین‌ترین دین دنیا عنوان کرد و افزود: وقتی مسلمان شدم احساس کردم کار خیلی بزرگی انجام دادم و مسافرت معنوی برای من آغاز شده است.

وی با بیان اینکه پدرم برای اینکه یک کشیش است و من به مذهب تشیع رجوع کردم هنوز با من قهر است، گفت: سوره توحید پاسخ بسیاری از شبهات من رابه طور کامل داد.

بانوی مسلمان‌شده آمریکایی با اشاره به اینکه در انجیل آیه‌های مختلفی در خصوص موضوع حجاب آمده است، تصریح کرد: امروزه به دستور این کتاب در کلیساها توجه زیادی نمی‌شود.

وی با  تاکید بر ترویج سبک زندگی اسلامی در جهان، گفت: دشمن در لباس مختلف می‌خواهد جوانان را خراب کند و نباید بگذاریم ایمان ما را بگیرد و سبک زندگی اسلامی منجی جامعه در برابر انحراف و گمراهی است.

هاسکی با تصریح بر اینکه آزادی به معنای نداشتن روسری و نپوشیدن لباس کم نیست، خاطرنشان کرد: یکی از دلایلی که به اسلام و مذهب تشیع رجوع کردم روایت زندگانی امام حسین (ع) به زبان انگلیسی بود که حس من را برای رفتن به کربلا دوچندان کرد.

وی اظهار کرد: رسانه‌هایی که در غرب برای مسیحیت تبلیغ می‌کنند تمام حقیقت را درباره نقاط ضعف مسیحیت بیان نمی‌کنند.

هاسکی بیان اینکه 25 سال پیش مسلمان شدم، گفت: برای مسلمان شدن تحقیقات بسیاری را انجام دادم و پس از مسلمانی بسیار شادمان و بانشاط بودم.

وی افزود: من مسلمان هستم و شیعه امام علی (ع) شدم و این راه را عشق به پیامبر(ص) و خداوند متعال انتخاب کردم.