مصاحبه ی سراج 8 با آقای مهدی حاجی ملاعلی کنی در رابطه با مجمع حقوقدانان انقلاب

0
1344
مهدی حاجی ملاعلی کنی
مهدی حاجی ملاعلی کنی

 

آقای مهدی حاجی ملاعلی کنی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی سراج۸ در رابطه با مجمع حقوقدانان انقلاب بیان کرد: مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی از جمله مجامع تخصصی می باشد که در ذیل جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی از سال 1399 حرکت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: شناسایی عناصر حقوقدان انقلابی در سطح کشور و شبکه سازی و جبهه ای کردن و ایجاد وحدت راهبردی در میان آن ها از ماموریت های این مجمع می باشد.

مهدی حاجی ملاعلی کنی ، دبیر مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی کشور ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری به حقوق عامه گفت: پیگیری حقوقی و قضایی از حقوق عامه جز مهم ترین ماموریت های این مجمع می باشد‌.

کنی افزود: ما در اینجا به دنبال این هستیم که یک جریان حقوقدان انقلاب اسلامی را بیاوریم پای مطالبه حقوقی و قضایی از حقوق عامه مردم که درعرصه ها و دوره های مختلف تضییع شده است و با برش های ملی و استانی این موضوع را می بینیم.مثلا بحث ریزگردها ، آب و فاضلاب و …

وی با تاکید بر دفاع حقوقی و قضایی از اصل و اساس انقلاب اسلامی در تبلور قانون اساسی بیان داشت: تلاشمان این است که حقوقدانانی را دورهم و گردهم بیاوریم که دفاع حقوقی و قضایی بکنند و در مقابل معاندین و مخالفین و معارضین انقلاب اسلامی که به اصول قانون اساسی ما هجمه وارد می کنند و تعرض می کنند.

دبیر مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی گفت: در عرصه ی دیگر مأموریت وارد بحث حقوقدانان جهادی می شویم و سعی میکنیم با راه اندازی شبکه های حقوقدانان جهادی در سطح کشور و شناسایی محله های کم برخوردار که از خانواده های آسیب دیده تشکیل شده اند تلاش می کنیم این حقوقدانان را به آن ها ملحق بکنیم تا بتوانند مشکلات مردم را در کف جامعه رفع کنند.
همچنین مباحث حقوق بشری ، مباحث مقاومت حقوقی در عرصه بین الملل ، مباحث زیر ساختی در حوزه تولید علم در مجمع حقوقدانان انقلاب اسلامی نیز پیگیری خواهد شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

17 − 12 =