در راستای برگزاری اولین کنگره ملی ۸۰۰۰شهید استان گیلان فیلم مستند داستانی(۳۳فرشته از گیلان تا بهشت) در رابطه با  ۳۳شهید زن استان گیلان به همت سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان و کمیته بانوان اولین کنگره ملی ۸۰۰۰شهید استان گیلان در دست ساخت است.

این فیلم که به مدت ۴۵ دقیقه در دست تولید است با نگاهی متفاوت به پیوند نسل نو به فرهنگ ایثار و شهادت، به روایت زندگی ۳۳ بانوی شهید از سالهای انقلاب و دفاع مقدس ، می پردازد.

پیمان نامدار، تهیه کننده این اثر در گفتگویی مختصر با هشت هزار قهرمان انگیزه خود از تولید چنین پروژه ای را ادای دین به ساحت شهدای استان به خصوص شهدای زن عنوان نمود و گفت: زنان سرزمین ما چه در دوران پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و چه در دوران دفاع مقدس همواره با حفظ عفت دوشادوش مردان در صحنه بوده اند و رشادت و دلیری خود را به منصه ظهور نهادند. در گیلان نیز زنانی بوده اند که مردانه برای حفظ آرمان ها جنگیده اند و تلاش کردیم در مستند ۳۳فرشته از گیلان تا بهشت بخشی از این ایثارگری ها را به تصویر بکشیم.

نامدار ، ضمن تشکر از تیم همراه سازنده این مستند به معرفی آنان پرداخت: در این اثر دوستان بسیاری تلاش کردند تا حق مطلب را ادا کنند و صمیمانه از همه آن ها سپاسگزارم. از کارگردان و تدوینگر : فاطمه صدرا – گوینده: سید رضا سید دانش  – تصویربردار و صدابردار : علی حقگو – بازیگران : فاطمه صدرا ، آوا همایون همت – دستیار تهیه : آرش کرباسی  تشکر می کنم.

مستند-۳۳-فرشته

وی طرح اصلی اثر را  متعلق به لعیا علی نژاد مسئول سازمان بسیج جامعه زنان سپاه قدس گیلان دانست و در خاتمه گفت: بیش از نیمی از کار انجام شده  و سخت در تلاشیم تا کار را به نحو احسن به پایان برسانیم انشاالله همزمان با جلاسیه بانوان از این اثر رونمایی خواهد شد و پیش بینی می کنیم ساخت آن تا هفته اخر فروردین به پایان برسد.