لقد نصرکم الله فی مواطن کثیره ( سوره توبه ، آیه ۲۵)

           بسم الله الرحمن الرحیم 

خدای متعال در دوران های مختلف ملت ولایت­مدار و وفادار ایران اسلامی را از حمایت و نصرت خود بهره مند ساخت و آرامش و امنیت را به نظام مقدّس اسلامی هدیه کرد تا با استقامت، پایدارای و صبر و بزرگواری، همراه با هدایت­گری سکاندار صبورش، کشتی انقلاب را به ساحل امن و سکینت برسانند تا ان­شاء­الله با نصرت الهی زمینه ساز دولت جهانی ولیّ خدا، حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشریف فراهم گردد و به فضل الهی دنیای بشری از طعم عدالت، برادری، مواسات، عقلانیت و معنویت بهره مند شود.

در این میان حضور مردم بر اساس تعالیم و آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) که توسط روحانیت و در رأس آن امام امّت ارائه گردید را می­توان از مهم­ترین عوامل شکل­گیری و پیروزی انقلاب اسلامی برشمرد. این نقش در مقاطع مختلف و در پیچ های سیاسی پس از انقلاب، با درایت و هدایت امام راحل قدّس سرّه الشریف و  رهبر معظم انقلاب ستودنی شد، زیرا همواره دشمن در مقابل حماسه حضور مردم منفعل شده و عقب نشینی را اختیار نمود.

حرکت انقلابی و دینی نهم دی که فصل جدیدی از بصیرت و آگاهی را در منظر مردم ولایت­مدار گشود، نمونه بارز و عینی این نقش مهم بود؛ زیرا به تعبیر مقام منیع ولایت: این فتنه، صرفا منحصر به حضور عده ای افراد در خیابان ها نبود، بلکه ناشی از یک بیماری بود که با اقدامات سیاسی و امنیتی قابل دفع شدن نبود و به یک حضور عظیم مردمی نیاز داشت، که چنین شد.

در این میان مردم بصیر و آگاه استان گیلان با حرکت عاشورایی خود در ۸ دی ۱۳۸۸ رسالت انقلابی و ولایت مداری خود را بر فراز بام بلند بصیرت، غیرت و دینداری نشاندند تا با دیده­بانی از آرمان­های انقلابی امام راحل قدّس سرّه الشریف و رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه­ای از آنها پاسداری نمایند.

اکنون در چهارمین سالگرد این حماسه ماندگار، در آستانه رحلت رسول گرامی اسلام(ص) شهادت امام حسن مجتبی(ع) و حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) ، بیعت خود را در روز ۹ دی باآن ذخائر هستی، برای زنده نگه داشتن نهضت حیات بخش عاشورای حسینی، اعلام نموده و تاکید می­کنند در مقابل هتّاکان به ساحت احیاء کنندگان دین و معرفت، ذرّه­ای کوتاه نخواهند آمد و همواره با پرچم بر افراشته ولایت، آماده جان­فشانی برای ریشه کن کردن نقشه مخالفان نظام و انقلاب خواهند بود.