مردم باید در تصمیم‌گیری و اجرای برنامه‌های کشور نقش اساسی داشته باشند/ انتقاد از انتصاب بانیان وضع موجود در دولت

0
806

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت، حجت‌الاسلام مجتبی پوریوسفی در سخنان پیش از خطبه نماز جمعه رشت با اشاره به اینکه باید به دنبال ارزش‌های الهی بود چرا که هرچه غیر خدا باشد، انحراف ایجاد می‌کند، اظهار کرد: امام خمینی (ره) همه مسیرش الهی بود و به دلیل فقاهت و علم ایشان، بسیاری از مراجع و علما خود را شاگرد ایشان می‌دانستند و در مباحثات به تفکر قیام اباعبدالله علیه السلام اشاره داشتند و با همراهی مردم در برابر طاغوت ایستادند.

وی با بیان اینکه مردم خود را همراه تفکر حضرت روح‌الله می‌دانستند و پای کار مبارزه با طاغوت بودند، گفت: نگاه امام (ره) این بود که کشور باید توسط خود مردم اداره شود و این یعنی نگاه امام (ره) به مردم نگاه متفاوتی بود و نقش مردم را اساسی می‌دانستند.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه مردم باید در تصمیم‌گیری، اجرای برنامه‌ها و نظارت بر فرایند برنامه‌ها نقش اساسی داشته باشند، تصریح کرد: در این فرایند نهادها و سازمانها حتی نهادهایی که با تاکید امام (ره) تاسیس شد تنها سپاه و بسیج، نقش مردمی خود را حفظ کرده‌اند و این دلیلی است که هنوز بسیج به ملت خدمت می‌کند اما سازمان‌های دیگر در وزارتخانه‌ها قرار گرفتند و مردم را از خود دور کردند.

وی با بیان اینکه فرق مدیریت غربی و مدیریت انقلابی این است که مدیریت غربی صرفا قانون را ملاک میداند و صرف این نگاه، گاهی موانع ایجاد می‌شود اما مدیریت انقلابی بر مبنای تفکر جهادی است، افزود: در مدیریت غربی صرفاً قانون مصداق قرار می‌گیرد اما در مدیریت انقلابی باید نگاه جهادی در راس باشد و تکلیف گرایی را سرلوحه بدانند، مدیر باید سخنگوی ملت باشد به این معنی که خود باید مشکلات را فریاد بزند و در پی رفع آن باشد.

پوریوسفی با ابراز گلایه از اینکه بانیان وضع موجود که خود مسبب مشکلات بودند اما در این دولت هم پست گرفتند که این موضوع باید مطالبه شود، بیان کرد: این دولت و این مرحله از تاریخ در مسیر طلایی انقلاب اسلامی است که باید با دقت و حساسیت برطرف شود.

دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه برخی‌ها به این بهانه که جوانان انقلابی ما دارای رزومه نبوده و فرصت اعتماد به آن‌ها در دولت جدید به این بهانه داده نمی‌شود، افزود: آیا تصمیم گیران برای شناسایی افراد توانمند نظرخواهی کرده‌اند یا صرفاً به داشته‌های خود بسنده کرده‌اند؟ جوانان توانمندی وجود دارند که هم رزومه دارند و هم توانمندی و باید به آن‌ها اعتماد کرد مانند زمانی که در دوران جنگ به جوانان اعتماد شد.

 

انتهای پیام/

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

82 − = 77