مردمی بودن دهه فجر به گسترش فرهنگ انقلاب در جامعه کمک می‌کند

0
553

به گزارش پایگاه خبری سراج8 از رشت، حجت الاسلام‌والمسلمین سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی تبلور هدایت در بین کشد‌های آزادی خواه بوده است، اظهار کرد: امام راحل (ره) با پیروزی انقلاب اسلامی بزرگترین دگرگونی سیاسی در تاریخ معاصر را ایجاد و امیدها در دل‌های ملت آزادی خواه زنده شد.

وی با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی در دهه فجر گفت: تمامی جشن‌ها در دهه فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با محوریت مردم بوده و سازمان تبلیغات اسلامی نقش هدایتگری را بر عهده دارد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان از تشکیل کمیته‌های مختلف در این سازمان در راستای اجرای بهتر برنامه‌های دهه فجر خبر داد و افزود: این کمیته سالن کمیته‌های قرآنی، فرهنگی، ورزشی و هنری و تبلیغی بوده و در در سطح شهرهای این استان دایر شده است.

به گفته مهدوی غبارروبی قبور مطهر شهدا، تجدید میثاق با آرمان‌های شهدا و انقلاب، برپایی ایستگاه‌های انقلاب، اجرای سرود انقلابی در شهرستان‌های مختلف، برگزاری جلسات پرسمانی و تریبون‌های آزاداندیشی در مراکز فرهنگی و علمی، جشنواره‌های محله‌محور فرهنگی ورزشی از برنامه‌های این اداره‌کل در دهه فجر است.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ قرآن‌خوانی در جامعه بیان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته خانه قرآنی سردار شهید «علی حق بین» در لنگرود افتتاح و آماده ارائه خدمات قرآنی به جوانان و نوجوانان است.

مدیر کل  سازمان تبلیغات اسلامی گیلان یکی دیگر از برنامه‌های دهه فجر در گیلان را پویش ملی پرچم هدف یک خانه یک پرچم دانست و تصریح کرد: پویش ملی پرچم هدف یک خانه یک پرچم به‌صورت ملی و در استان گیلان نیز اجرا می‌شود که بر اساس آن ۱۰۰۰ پرچم جمهوری اسلامی برای نصب بر سر در منازل و مغازه‌ها توزیع می‌شود.

مهدوی با تاکید بر لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی و آشنایی جوانان با دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: برنامه دورهمی خاطرات انقلاب و برنامه دورهمی تکریم خانواده با محوریت اداره کل تبلیغات اسلامی به صورت زنده از شبکه‌های استانی و ملی پخش می‌شود.

وی با بیان اینکه مردمی بودن برنامه‌های دهه فجر به گسترش فرهنگ انقلاب در جامعه کمک می‌کند، افزود: هر سرود انقلابی که فردی یا گروهی خوانده و عکس و فیلم آن ارسال شود از سوی تبلیغات اسلامی گیلان دریافت و سرودهای دریافتی از شبکه‌های تلویزیون پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

+ 60 = 62