مراسم اختتامیه اردوی جهادی گروه قدسیان بسیج دانشجویی دانشگاه گیلان با حضور حیدری فرماندار، سرهنگ سیدجعفر حسینی فرمانده سپاه ناحیه سیاهکل، سرهنگ سیدعلی حسینی معاون هماهنگ‌ کننده سپاه قدس گیلان، تعدادی از مسئولین سیاهکل و دیلمان و مردم روستای پیرکوه در مسجد این روستا برگزار شد.

در این مراسم، پورعلی مسئول این اردوی جهادی اظهار کرد: این اردو پس از بررسی منطقه و مشکلات موجود در آن برنامه ریزی شد.

وی در رابطه با کارهای انجام شده توسط دانشجویان اردوی جهادی در منطقه یرشلمان گفت: مقداری از عملیات ساخت ساختمان غصالخانه روستای یرشلمان انجام شده و در آینده به صورت کامل به اتمام می رسد. کفسازی مسجد این روستا نیز انجام شده است.

مسئول این اردوی جهادی افزود: یک سرویس بهداشتی در روستای بنه زمین نیز ساخته شده است.

پورعلی تصریح کرد: کلاس های فرهنگی و آموزشی توسط خواهران و برادرای اردوی جهادی در این منطقه برگزار شد، که با استقبال خوب مردم روبرو شد.

وی یادآور شد: با همکاری جهاد استان و شهرستان کارگاه های آموزشی برگزار شد.

مسئول این اردوی جهادی با بیان اینکه برق روستای شلمان دچار مشکل است، گفت: مشکلاتی نیز وجود دارد که نیاز به کمک و همیاری مسئولین دارد.

اردوهای جهادی، دانشجویی در تراز انقلاب اسلامی ایران تربیت می کنند

رحیم حیدری فرماندار شهرستان سیاهکل ابراز کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بسیج و گروه های جهادی برای برطرف کردن مشکلات مردم مناطق محروم کار خود را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی در سال 79 و به فرمایش رهبر معظم انقلاب کار خود را آغاز کردند، گفت: گروه های دانشجویی در کارهای جهادی نقش بسیار خوبی ایفا کرده اند.

فرماندار شهرستان سیاهکل بیان کرد: در این اردوها، دانشجو با قشر روستایی جوش خورده و آبدیده می شود و مشکلات را به مسئولین ارائه می دهد و به جای اینکه فقط در دانشگاه به صورت تئوری درس بخواند، دانشجویی در تراز انقلاب اسلامی ایران می شوند.

حیدری به دانشجویان حاضر در این اردوی جهادی خسته نباشید گفت و تصریح کرد: سعی خواهیم کرد در دوره هایی آینده با آمادگی بیشتری پذیرای این جوانان باشیم.

دانشجویان توجه ویژه ای به بخش کشاورزی داشته باشند

سرهنگ سیدعلی حسینی معاون هماهنگ‌ کننده سپاه قدس گیلان ضمن خسته نباشید به دانشجویان حاضر در این اردوی جهادی، گفت: این جوانان افتخار ما هستند. آنها به جای اینکه در چنین آب وهوایی به تفریح بپردازند، با کار کردن خود به مردم ولایتمدار کمک می کنند.

وی خواستار توجه ویژه دانشجویان به بخش کشاورزی شد و گفت: دانشجویان باید به مردم اهمیت بدهند و از آنها در کارهای خود مشاوره بگیرند.

معاون هماهنگ‌ کننده سپاه قدس گیلان گفت: به فرموده امام خمینی (ره)، قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اسلام آمریکایی در ایران حکمفرما بود. امام با قیام خود که به پشتوانه ملت سرافراز ایران انجام شد، اسلام ناب محمدی (ص) برای ما به ارمغان آورد.

سرهنگ حسینی با بیان اینکه امروزه خطرات جنگ نرم جوانان ما را تهدید می کند، گفت: دشمنان اسلام ناب محمدی (ص) به وسیله شبکه های دینی خود در ماهواره ها، اسلامی بی تفاوت و خنثی در برابر تحولات دنیا را تبلیغ می کنند.

وی با تأکید بر توجه امام راحل به نقش مردم، گفت: پس از چندماه از وقوع انقلاب اسلامی، با حضور میلیونی مردم ایران اسلامی انتخابات برگزار شد و حدود یک سال بعد از آن قانون اساسی مصوب شد.

معاون هماهنگ‌ کننده سپاه قدس گیلان با اشاره به پیشرفت های ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: ایران پس از انقلاب با قبل از آن قابل قیاص نیست و یکی از پیشرفت های آن در مسائل هسته ای و علمی می باشد.

سرهنگ حسینی در رابطه با پیروزی مردم غزه و نیروهای مقاومت بر رژیم صهیونیستی گفت: تمامی اعراب با اسرائیل به مدت شش روز جنگیدند و سرانجام شکست خوردند، اما انقلاب اسلامی ما روح مقاومت را د رجوانان فلسطینی و لبنانی دمید و در جنگ نابرابر دیدیم که چگونه 50 روز در یک منطقه بسیار کوچک مقاومت کردند. این در حالی است که رژیم صهیونیستی از آن زمان قوی تر نیز شده است.

در پایان این مراسم پس از پخش نماهنگ اردوی جهادی در دهستان پیرکوه، از دانشجویان شرکت کننده در این اردوی هادی تقدر شد و سپس حیدری، محمدیان و سرهنگ حسینی از مدرسه شهدای پیرکوه که توسط دانشجویان گروه جهادی قدسیان در آن نقاشی های مزمونی از شهدا و مقاومت کشیده شده بود بازدید کردند.