حجت‌الاسلام والمسلمین سعید عبدالهی، مسئول مرکز تحقیقات و آموزش جنگ نرم دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور امروز، 5 تیر در همایش بزرگ علما، روحانیون و طلاب استان گیلان که در مصلی رشت برگزار شد، با اشاره به اثرات مخرب شبکه‌های ماهواره‌ای، اظهار کرد: دشمنان با ایجاد شبکه‌های ماهواره‌ای قصد تغییر ارزش‌ها و باورهای دینی و اخلاقی جامعه اسلامی را دارند.

وی با بیان اینکه دشمنان نظام بعد از جنگ سرد به دنبال حذف اسلام راستین و فرهنگ عاشورا بود، افزود: دشمن تصمیم گرفته با ابزار رسانه‌ای جنگ نرم، عقول و قلوب جامعه را تصرف کند و ارزش‌ها و اعتقادات مردم را زیر سئوال ببرد؛ لذا راه‌اندازی و فعالیت 120 شبکه ماهواره‌ای فارسی‌ زبان جذاب و متنوع برای دستیابی به این مهم است.

حجت‌الاسلام عبدالهی با اشاره به فعالیت بسیاری از شبکه‌ها در بحث تغییر سبک زندگی، ادامه داد: بیش از دو هزار و 500 شبکه  در حال فعالیت ضد دینی و ضد فرهنگی هستند که از این تعداد 48 شبکه سبک زندگی و 24 شبکه اعتقادات اسلامی و دینی را مورد تهاجم قرار داده است؛ شبکه‌های ماهواره‌ای قارچگونه رشد می‌کنند و در حال پخش این برنامه‌ها هستند.

کارشناس امور فرهنگی با اشاره به اینکه دشمن تنها برای ایران برنامه‌ریزی نمی‌کند، متذکر شد: آنها در فکر نابود کردن تمدن‌های بزرگ دنیا از جمله چین و هند هستند و تا حدودی موفق شده‌اند؛ آثار این تغییر فرهنگ در فیلم‌های آنان مشهود است.

مسئول مرکز تحقیقات و آموزش جنگ نرم دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه شبکه‌های ماهواره‌ای هدفی جز از بین بردن عقاید و ارزش‌های دینی ندارد، خاطرنشان کرد: شبکه‌های ماهواره‌ای درباره سبک زندگی مردم ایران فعالیت می‌کنند تا خوردن و پوشیدن و… را تغییر دهند؛ لذا ما باید در این زمینه کوشا و هوشیار باشیم، چراکه با سهل‌انگاری و بی‌توجهی ضربه سنگین و غیر قابل جبرانی به نظام و ارزش‌های انقلاب وارد می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه 24 شبکه ماهواره‌ای روی تغییر اعتقادات و باورهای مذهبی مردم ایران فعالیت می‌کنند، ادامه داد: 4 شبکه مربوط به ترویج مسیخیت تبشری و 4 شبکه در اختیار وهابیون تکفیری است و بقیه شبکه‌ها شیعی تندرو و ضد وحدت هستند؛ شبکه‌ای به نام «اهل بیت» و «فلک» قصد تفرقه انداختن بین برادران شیعه و سنی دارد و با اهانت به نظام و رهبر و علما در رسیدن به اهداف شوم دنیای استکبار گام برمی‌‌دارد.

مسئول مرکز تحقیقات و آموزش جنگ نرم دفتر نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های کشور با بیان اینکه تماشای فیلم‌های غیر اخلاقی و ضد فرهنگی شبکه‌‌های ماهواره‌ای در جمع خانواده بی‌حیایی را ترویج می‌دهد، تاکید کرد: کسی که حیا نداشته باشد، ایمان ندارد؛ لذا دشمن می‌خواهد با ترویج بی‌حیایی، ایمان که اساس انقلاب و نظام است، کاهش دهد و با کاهش ایمان مردم حمایت از نظام کم می‌شود.

حجت‌الاسلام عبدالهی خانواده را مهمترین عنصر پیونددهنده فرهنگ از نسل فبل به نسل بعد دانست و گفت: دشمن می‌خواهد با از بین بردن شیرازه خانواده، مانع انتقال فرهنگ اصیل شود و فرهنگ غرب را جایگزین آن کند؛ لذا داشتن سواد رسانه‌ای بالا و تقویت آن در حفظ هویت و فرهنگ اصیل جوانان جامعه ما موثر است.