«محمدرضا چیت‌ساز»، دربارۀ روند شکل‌گیری ایده تا طراحی این پوستر گفت: «برای محرم هرسال، ابتدا کارگروهِ ادبی هیئت، شعار سال هیئت را انتخاب می‌کند. این شعار سپس در کارگروه گرافیک مطرح شده و از میان ایده‌های اعضای کارگروه گرافیک و اتُدهای اولیۀ آن‌ها، یکی انتخاب شده و به‌شکل کامل اجرا می‌شود.»

چیت‌ساز، کارشناسی گرافیک از دانشگاه هنر دارد و از سال ۸۴، طراحی پوسترهای هیئت محبان اهل‌بیت را برعهده داشته و در طراحی نقوش لباس و شال و کتیبه که در این هیئت به کار گرفته می‌شود نیز نقش مؤثری دارد.

وی دربارۀ پوسترهای هیئت محبان اهل‌بیت علیهم‌السلام گفت: «همۀ پوسترهایی که در فضای عاشورا تولید می‌شود، متأثر از حقایق آن واقعه است؛ اگرچه ممکن است که طراحان مختلف از جنبه‌های گوناگون به واقعه عاشورا نگاه کنند، مثلاً بعضی‌ها از جنبه احساسی و بعضی دیگر ازجنبه قیام و حماسه با این واقعه روبرو بشوند، اما همه متأثر از همان وقایع هستند. در هیئت ما طبیعتاً کارها در همان مسیر شعار اصلی که «هنروحماسه» است، شکل می‌گیرند.»

poster-moharram

هیئت محبان اهل‌بیت از تاریخ ۱۸ لغایت ۲۸ مهرماه (۸ لغایت ۱۷ محرم) از ساعت ۷:۳۰ در دانشگاه هنر (بالاتر از چهاراره ولی عصر، جنب دانشگاه امیرکبیر) برگزار می‌شود.