حجت الاسلام والمسلمین مهدوی، مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه گیلان در سومین همایش از سلسله همایش های «سفر از مسیحیت به اسلام» که پنجشنبه، 4 اردیبهشت‌‌ در مجتمع خاتم الانبیاء(ص) رشت برگزار شد، با تأکید بر قیام برای خدا، اظهار کرد: قیام باید برای خدا و رضای او باشد.

وی افزود: از بین حرکات و افعال نظام طبیعی انسان بر قیام تأکید شده است، زیرا می دانیم در حالت خواب یا قعود(نشستن) حرکت وجود ندارد و انفعال است؛ تنها حالتی که هم حرکت دارد و هم صبر، حالت قیام و عدم انفعال است؛ بر این اساس بین قیام و قعود نماز، قیام رکن است.

این کارشناس دینی قیام را حرکت توأم با استقامت و پایداری و عدم انفعال دانست و گفت: کلمه «الله» نام حضرت حق با همه صفات است، یعنی تمام اسماء الهی را لحاظ می کند؛ لذا کسی که برای کسب روزی حلال حرکت می کند و بر حرام صبر و استقامت می ورزد، قیام لله کرده و نان حلال بدست می آورد؛ در این قیام تجلی و باورمندی رزاق بودن خدا وجود دارد.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه انسان باید برای ظهور و بروز اسماء الهی در عالم ظلمانی ماده و طبیعی حرکت کند، استقامت بورزد و اهل انفعال نباشد، تصریح کرد: موج اهل باطل می خواهد جامعه را فرا بگیرد و خدا سنت قرار داده که اهل باطل در عالم ظلمانی ماده جولان داشته باشند؛ لذا اهل باطل فرصت جولان دارند، زیرا خدا می ‌خواهد کلمه حق توسط انسان موعود محقق شود؛ اینجاست که اهل ایمان باید قیام کنند و در قیام خود صبور باشند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه گیلان اظهار کرد: گستره تبلیغاتی دشمن و جولان او نباید مؤمنان را منفعل و اهل قعود کند؛ لذا مؤمنان برای اینکه اسمی از اسماء الهی تجلی یابد، باید حرکت کنند، زیرا انفعال و قعود، انسان را به رکود و سقوط می رساند و در مبارزه با طاغوت و ارکانش باید در وجوه مختلف قیام کرد.