معتکفان صومعه‌سرایی با فرارسیدن غروب روز پانزدهم ماه رجب المرجب، با قرائت دعای ام‌داوود، پس از سه روز مناجات و راز و نیاز با پروردگار متعال به اعتکاف خود پایان دادند.

در این سه روز مساجد شاهد حضورعاشقان شیفته‌ای بود که به قصد اقامتی سه روزه، در این مکان مقدس حضور یافتند و به دور ازدنیا و جلوه‌های دل فریب آن، در سفری از خانه خویش به خانه دوست شرکت جسته و به راز و نیاز با خدای بی نیاز بنده نوازپرداختند.

معتکفین که تازه با مساجد مستقر در آنها و همراهان جدیدشان خو گرفته بودند، امشب(۴اردیهبشت) کوله بارشان را مهیای رفتن و افطار خود را با وداع ایام البیض همراه کردند. آنان آماده وداع با هدیه الهی شدند تا پس از آن زندگی را از دریچه جدیدی بنگرند.

IMG20345786

معتکفان در سفر سه روزه خود به دنیایی پشت پا زدندکه خداوند متعال در سوره یونس در خصوص آن فرموده است: «واقعیت دنیا بسان آبی است که از آسمانها فرو فرستادیم تا با آن باران، انواع مختلف گیاه زمین از آنچه آدمیان و حیوانات تغذیه کنند، در هم رویند تا آن‌گاه که زمین (از خرمی و سبزی) به خود زیور بسته و آرایش کند و مردمش خود را بر آن قادر و متصرف پندارند، ناگهان فرمان ما به شب یا روز در رسد و آن همه زیب و زیور زمین را دور کند و چنان خشک شود که گویی دیروز هیچ نبوده است.»

زینب خیرخواه، معتکف جوان ضیابری با بیان اینکه اعتکاف سفری برای رسیدن به خدایی که در همین نزدیکی است می‌باشد، اظهار کرد: معتکفان در این سه روز از فضل و رحمت پروردگارشان بهره‌مند شدند و با اشک و آه و سوز دل، توشه آخرت خود را فراهم آوردند.

وی با بیان اینکه شرکت در مراسم اعتکاف در روحیه افراد تاثیر بسزایی دارد، افزود: تاثیری که این سه روز بر روی افراد می‌گذارد می‌تواند بر روی جامعه تاثیر گذار باشد.

این معتکف ضیابری گفت: طی روزهای حضور در مراسم اعتکاف، در بحث نماز، قرآن، احکام و غیره مطالب خوبی مطرح شد که افزایش دانش ما را در این حوزه به دنبال داشت.

IMG20131649

زهرا خیرخواه دیگر معتکف ضیابری با بیان اینکه امسال هفتمین سال متوالیست که در مراسم معنوی اعتکاف حضور دارم، تصریح کرد: امشب که شب آخر اعتکاف است خیلی دلم گرفته و امیدوارم خداوند سیئات ما را مبدل به حسنات کند.

وی با بیان اینکه آرزوی قلبی من و همه معتکفان ظهرو و سلامتی حجت ابن الحسن(عج) است، خاطرنشان کرد: حضور نوجوانان جلوه خاصی به این برنامه معنوی داده بود.

این معتکف ضیابری اظهار کرد: سعادت دنیا و آخرت مهمترین دلیل حضور من در این مراسم است و امیدوارم خداوند متعال این خواست ما را برآورده کند.

امیر حسنی با بیان اینکه اعتکاف فرصتی برای خلوت با خدا به دور از روزمرگی و غفلت‌های دنیایی است، افزود: از اینکه در اعتکاف شرکت کردم بسیار خوشحالم و امیدوارم در این ماه خدا به گونه ای عمل کنم که بدی ها را از خود دور سازم.

IMG19234826

وی با بیان اینکه اولین سال است که در این مراسم شرکت کردم، گفت: وداع با این مراسم معنوی و دوستان خوبی که پیدا کردم واقعا مشکل است و امیدوارم که اعتکاف رمضانیه هم برگزار کنند.

سه روز اعتکاف هم گذشت و خوشا بحال کسانی که توانستند چشم خود را برهرچه غیرخدا ببندند تا از این سفره بهره مند شوند، فرصت طلایی برای صیقل دادن به روح و جان آدمی تا خود را آماده ماه میهمانی خدا و درک فضائل رمضان کنند.