گفت: مواضع رسمی برخی از مسئولین استانی که ناشی از سوءبرداشت از سخنان و هشدارهای انذارگونه حجت الاسلام رفیعی در مورد ظهور بعضی از نابهنجاریها در حوزه عفاف و حجاب نشان میدهد که بیش از اینکه مردم گیلان ناراحت باشند مسئولین استان ناراحت شده اند .

وی اضافه کرد: البته در برخی از این اظهارات مسئولین، بی انصافی در مورد سخنرانی دکتر رفیعی مشاهده میشود چرا که ایشان به هیچ وجه مردم گیلان را مورد خطاب قرار نداده اند.

مهدوی یادآور شد: اینکه عده ای کنایه بزنند ایشان کنار دریا بوده اند، این خود یک بی تقوایی در اظهار نظر است چرا که ایشان به دعوت مردم ولایت مدار گیلان و شهرستان لنگرود در مراسم سالگرد حضرت امام (ره) به گیلان آمده بودند نه برای تفریح یا گردشگری.

وی تاکید کرد: منطق گفتار حجت الاسلام دکتر رفیعی بیان یک واقعیت بوده و آن اینکه در تبیین ولنگاری فرهنگی که آن هم هشدار نائب امام زمان (عج) بوده است ذکر مصداقی از مصادیق مشاهده شده را بیان فرمودند.

مسئول سابق نهاد نمایندگی در دانشگاه های گیلان در ادامه گفت: آیا مسئولین گیلان نفی می کنند که در بخشی از مناطق توریستی و گردشگری در حوزه گیلان ظهور بروز تعداد معدود ولو معدود خانوم های هنجار شکن مایه رنجش مردم ولایت مدار و متدین گیلان شده است. آیا مسئولین مربوطه هجمه سنگین و توطئه جدی و برنامه های گسترده نظام سلطه برای اندلسی کردن جامعه را نفی می نمایند. آیا آمارهای بزهکاری و نابهنجاری های اخلاقی را واقعی نمیدانند. چرا این همه واکنش مقابل یک امر به معروف و نهی از منکر و در قبال یک نصحیت خیرخواهانه ؛چرا فضای توهین و تهمت و انحراف افکار عمومی را برای عده ای همچون فتنه گرانی مثل فیاض زاهد را برخی از بزرگواران استانی با سوء برداشت خویش فراهم نموده اند .

مهدوی خاطرنشان کرد: دکتر رفیعی از ذخایر تبلیغی و فرهنگ ساز دینی و ملی ماست و دغدغه در حوزه مقابله با بدحجابی و بی عفتی بارها و بارها توسط ایشان در رسانه عمومی صدا و سیما و برنامه هایی همچون سمت خدا نشان از دغدغه ویژه یک عالم دینی نسبت به یک بزه و نابهنجاری دارد شایسته نیست که ما در قبال یک امربه معروف هجمه رسانه ای و جنگ روانی ناجوان مردانه به راه بیاندازیم.

این خطیب مطرح گیلانی اظهار داشت: بعضی ها باکنایه ایشان را متهم نموده اند که حتی خبر از بازار قم ندارند بنده عرض میکنم بزرگواران که خبر دارند برای مقابله با فضای بدحجابی و بزه کاری های  اخلاقی و لو توسط عده ای چه همتی و چه برنامه ای داشته اند آیا آمار طلاق و آمار نا بهنجاری های اخلاقی را نفی مینمایند. دفاع از مردم گیلان با کلمات فرمایشی و اظهارات نمایشی حقیقتا محقق نمی شود، دفاع از مردم گیلان باید در حوزه دفاع از حیثیت زندگی طیب و سالم گیلانیان محقق گردد.

حجت الاسلام سعید مهدوی تصریح کرد: آنانی که مدعی دروغین حنجره مردم اند خوب است که یکبار هم که شده مطالبه گری خویش را بسمت مسئولین استان برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری و تحقق اقتصاد مقاومتی بکار برند . عجب است که مدعی وکالت مردم ، دعوت به تجمع مردمی مینماید.آیا یکبار ایشان به خود اجازه میدهند که  خانواده هایی که از شدت فقر و نداری به ایصال افتاده اند یک تجمع مطالبه گرایانه صادق در مقابل مسئولین استانی داشته باشند .

وی در پایان خاطر نشان کرد: بنظر می رسد صحبت های آقای رفیعی بیش از اینکه خطابش مردم گیلان باشد مسئولین گیلان را آزرده خاطر نموده است.