باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت همزمان با اعزام کاروان‌های راهیان نور شهرداری تهران به مناطق عملیاتی جنوب کشور، برای ثبت لحظات حماسه عظیم راهیان نور توسط زائران فراخوانی اعلام کرد.

طبق اعلام مدیر روابط عمومی و امور بین الملل باغ موزه دفاع مقدس؛ با توجه به اهمیت زیارت یادمان‌های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در میان نسل جوان و ترغیب آنان به حضور در یادمان‌های عملیات‌ها و همراهی با کاروان‌های راهیان نور و ایجاد انگیزه برای حضور و دقت نظر بیشتر در همراهی با کاروان‌ها در یادمان‌ها، رقابت عکاسی میان زائران راهیان نور برگزار می‌شود.

محورهای این مسابقه عکاسی شامل «معنویت و حضور معنوی در راهیان نور»، «حضور نسل جوان در راهیان نور»، «یادمان‌های شهدا»، «فعالیت‌ها و تلاش‌های موزه دفاع مقدس و شهرداری تهران در راهیان نور»، «مراسم بدرقه و استقبال از زائرین کاروان‌های راهیان نور شهرداری تهران» است. نحوه شرکت در این رقابت از طریق شبکه‌های اجتماعی موجود در فضای مجازی مانند اینستاگرام است که افراد تصاویر مرتبط با موضوع فراخوان را از طریق شبکه‌های خصوصی خود در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند.

علاقمندان به شرکت در این رقابت عکاسی، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه شرکت در مسابقه به سایت باغ موزه دفاع مقدس به این آدرس مراجعه کنند.

مهلت ارسال آثار از ۱۳ اسفند سال ۹۴ تا ۱۵ فروردین سال ۹۵ است. داوری عکس‌ها نیز توسط مخاطبین صورت می‌گیرد و نتایج این رقابت عکاسی در خردادماه سال آتی اعلام می‌شود.