رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت، از فراخوان عکاسان برای ثبت لحظه‌های ناب عاشقی در مراسم تشییع پیکر مطهر شهدای گمنام در رشت خبر داد و اظهار کرد: امروز هنرمندان رسالت خطیر انعکاس و بازگویی رشادت‌های این شهدا را با ابزار هنر و نگاه هنرمندانه به بر دوش خواهند کشید.

وی ضمن دعوت از آحاد مردم، علی‌الخصوص جامعه بزرگ هنری رشت برای حضور در مراسم تشییع شهدای گمنام، از تمامی عکاسان رشتی برای ثبت لحظات ناب عاشقی و دلدادگی مردم قدرشناس رشت با شهدای گمنام دعوت بعمل آورد و تصریح کرد: مردم بار دیگر این مردان آسمانی را همچون نگینی در آغوش خواهند گرفت تا بگویند که شهدا، همچنان، میدان داران اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

رضا ثقتی بیان کرد: آثار رسیده در اربعین شهدای گمنام در محل مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت به نمایش در خواهند آمد.

این مسئول فرهنگی همچنین از اجرای مسابقه «دل‌نوشته برای مسافر گمنام» خبر داد و عنوان کرد: اهالی قلم علی‌الخصوص جوانان نسل سوم انقلاب، دل‌نوشته‌های خود را که در قالب متن کوتاه ادبی در یک صفحه A4 به مناسبت تشییع و تدفین شهدای گمنام خواهند نگاشت، به مجتمع فرهنگی و هنری خاتم‌الانبیاء(ص) رشت واحد روابط عمومی ارسال و یا به آدرس mosafergomnaam@gmail.com  ایمیل نمایند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت در پایان خاطرنشان کرد: بخشی از دل‌نوشته‌های برگزیده در ویژه‌نامه‌های بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، همچنین سایر نشریات به چاپ خواهد رسید و به برگزیدگان جوایز نفیسی اهدا خواهد شد.

مراسم تشییع شهدای گمنام صبح فردا، ۱۳ اسفند از محل سپاه ناحیه مرکزی رشت واقع در پل عراق به سمت میدان شهرداری صورت می‌گیرد و از آنجا به پردیس بنت‌الهدی صدر گلسار انتقال داده و تدفین خواهند شد.