محمد حسن آصفری عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: یک توافق خوب ، توافقی است که برای طرف مقابل اعتماد سازی شود و محرز و مشخص شود که جمهوری اسلامی ایران به دنبال سلاح هسته ای و اتمی نیست که این اتفاق در حال حاضر افتاده است و برای طرف غربی مشخص شده است که ایران به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست. همچنین توافق خوب ، توافقی است که تحریم هایی که هیچ منطقی پشت آن ها قرار ندارد و ناجوانمردانه بر علیه ایران تصویب شده است برداشته شود و حقوق هسته ای جمهوری اسلامی را به رسمیت بشناسند.

وی افزود: اگر بخواهند در این توافق برای فعالیت هسته ای ایران شرط و شروطی خلاف معاهده و پادمان NPT مشخص کنند ما این توافق را یک توافق بد می دانیم.

آصفری خاطر نشان کرد: غربی ها به دنبال این هستند که مذاکرات را دو مرحله ای کنند یعنی یک مرحله توافق سیاسی باشد و یک مرحله توافق هسته ای صورت بگیرد ؛ یک بار طرف مقابل این فریب کاری و این کلاهبرداری را انجام داده است به طوری که در توافقی که به اسم اقدام مشترک انجام شد طرف غربی بر تعهداتش پایبند نبود و مجددا تعدادی از شرکت ها  و شخصیت های ایرانی را در یک سال گذشته در لیست تحریم ها قرار دادند ، اخیرا هم اتحادیه اروپا نفتکش های ایران را مورد تحریم مجدد قرار داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: همه این موارد نشان از این دارد که طرف مقابل با انجام توافق دو مرحله ای به دنبال سوء استفاده و کلاهبرداری سیاسی است ؛ تیم مذاکره کننده باید نسبت به این موضوع هوشیار باشد.

وی تاکید کرد:مردم محکم و مقتدر در جهت عزتمندی کشور ایستاده اند و اجازه باج خواهی به کشورهای غرب نمی دهند ، ملت ایران دست از حقوق هسته ای خودش بر نخواهد داشت ؛ غرب بایستی این پیام را از راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم درک و فهمیده باشد که با ملت ایران نمی شود با زبان تهدید و تحریم سخن گفت.