با اشاره به برنامه‌های این انتشارات برای حضور در نمایشگاه‌های کتاب فرانکفورت و مسکو گفت: انتشارات روایت فتح پیش‌ از این قرار بود به صورت مستقل در نمایشگاه کتاب فرانکفورت حضور داشته باشد، اما بنا بر نظر مسئولان، فعلاً در این دوره به این شکل حضور نخواهد داشت، اما تعدادی از عناوین خود را در نمایشگاه کتاب عرضه خواهد کرد و احتمالاً در نمایشگاه کتاب مسکو به صورت مستقل حضور خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ما در سال جاری اقدام به ترجمه تعدادی از خاطرات شهدا و فرماندهان دفاع مقدس کردیم که برای نخستین‌بار در نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد. در نظر داریم که این چهار عنوان را که به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و اسپانیولی برگردانده شده‌اند، در نمایشگاه کتاب فرانکفورت و مسکو عرضه کنیم.

به گفته علایی؛ کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» (شهید چمران) و «از آسمان» (شهید بابایی) از کتاب‌های پرمخاطبی است که به زبان انگلیسی ترجمه و چاپ شده‌اند. همچنین کتاب‌های «نیمه پنهان ماه» (شهید دقایقی) به زبان اسپانیولی و «از آسمان» (شهید ستاری) به زبان آلمانی منتشر شده است.

مدیر انتشارات روایت فتح همچنین از عرضه مجموعه عکس‌های دفاع مقدس در نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبر داد و گفت: آلبوم تصاویر مشتمل بر عکس‌های دفاع مقدس که در چهار جلد منتشر شده‌اند، نیز در نمایشگاه کتاب فرانکفورت عرضه خواهد شد. این مجموعه با همکاری انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس از سوی نشر ساقی منتشر شده است. از عناوین این مجموعه می‌توان به «عکاسی زیر آتش» اشاره کرد. این مجموعه به احتمال زیاد از سوی خود انجمن عرضه شود.