حجت‌الاسلام محمدرضا شکسته‌دل عصر امروز در مراسم گرامیداشت هفتمین روز شهادت حسینعلی پورابراهیمی شهید بسیجی مدافع حرم اهل آستانه‌اشرفیه در مسجد صاحب‌الزمان(عج) روستای درگاه این شهرستان به وجود سه حقیقت برتر در جهان هستی که مولد حقیقت چهارم است، اشاره کرد.

وی یکی از حقایق برتر را قرآن کریم دانست و افزود: قرآن کریم به عنوان یک حقیقت والا بی‌بدیل بوده و حقیقت دوم، تمام انبیا است که پیامبر(ص) بالاتر از همه آنها قرار دارد.

امام جمعه سیاهکل کلام پیامبر(ص) را متصل به وحی خواند و تصریح کرد: کلام پیامبر(ص) مانند قرآن کریم است.

وی حقیقت سوم را وجود امام معصوم نامید و گفت: امام معصوم مانند پیامبر اسلام مصداق حقیقت قرآن و حقیقت ناطق است.

شکسته‌دل با اشاره به اینکه انسان کامل اگر در راستای حقیقت مذکور حرکت کند به رشد و تعالی می‌رسد، خاطرنشان کرد: انسان در مسیر درست دست به دامن حدیث ثقلین می‌شود.

وی در ادامه به مقام والای شهید پورابراهیمی اشاره کرد و یادآور شد: شهید پورابراهیمی به مصداق حقیقت والای شهدا در مسیر امام حسین(ره) دست پیدا کرد.

امام جمعه سیاهکل با تصریح بر اینکه شهید پورابراهیمی در مسیر امام حسین(ع) اقامه نماز کرد، متذکر شد: این مسیر مصداق حقیقت چهارم در جهان هستی بوده و شهید پورابراهیمی به این حقیقت رسید.

به گزارش فارس، شهید حسینعلی پورابراهیمی‌درگاه پس از شهید جمال رضی دومین شهید مدافع حرم از آستانه‌اشرفیه و پانزدهمین شهید مدافع حرم گیلان است.