شهید سلیمانی در حملات داعش که ۶ آبا‌ن ‌ماه در کشور سوریه انجام شد، به شهادت و همزمان با روز ۱۳ آبان در زادگاهش تشییع شد.

به گزارش بهجت نیوز ؛ عزت الله سلیمانی،‌ پاسدار رشید اسلام در حین ماموریت مستشاری و در جریان عملیات «انتقام سخت» در سوریه به شهادت رسید.

شهید «عزت الله سلیمانی» از جمله فرماندهان مستشاری ایران بود که از استان چهار محال و بختیاری برای صیانت از اماکن مقدسه شیعه و جلوگیری از قتل عام مردم بی‌گناه عازم سوریه شد.

آخرین سِمت وی در زمان حضورش در ایران، فرماندهی گردان تکاور تیپ ۴۴ حضرت قمر بنی هاشم(ع) شهر کرد بود.تروریست‌ها و گروه‌های معارض سوریه ضمن انتشار گسترده خبر شهادت این پاسدار رشید اسلام؛ حلب را محل شهادت سلیمانی اعلام کرده‌اند.

پیکر مطهر این شهید والامقام همزمان با تظاهرات یوم الله ۱۳ آبان در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری تشییع و در گلزار شهدای زادگاهش روستای مرغملک (در ۴۵ کیلومتری شهرکرد) به خاک سپرده شد.

مبارزه با اشرار در سیستان و بلوچستان، آموزش نیروهای مدافع حرم در سوریه، حضور بعنوان یکی از نیروهای تکاوری استان هیچگاه سردار شهید سلیمانی را خسته نکرد و آنقدر به مبارزه خود ادامه داد تا بالاخره در دومین مأموریت خود به آرزوی دیرینه اش شهادت رسید.این شهید ۴۵ سال سن داشت و سه فرزند از وی به یادگار مانده است.

قابل ذکر است که این شهید والامقام به همراه خانواده اش مدتی بود که در شهر فومن سکونت داشتند.

۳۷۶۶۹۳۳_۴۱۲ ۸۱۸۲۳۱۵۷-۷۰۲۷۴۵۶۵ IMAGE635821513779565107