حجت الاسلام سعید مهدوی در مراسم تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم استان گیلان که در مجتمع خاتم‌الانبیاء رشت برگزار گردید با اشاره به اینکه یکی از خصوصیات شهدای مدافع حرم بی‌میلی به اعتباریات دنیوی بود، گفت: شهدای مدافع حرم صاحب حرمت داری و تقوای قلب هستند.

مدافع-حرم-کتاب-راز-جعبه-آینه-هنگامه (۷)

وی افزود: انسان وقتی مدافع حرم الهی نباشد نمی‌تواند مدافع حرم ولی الهی باشد وشهدای حریم ولایی هم صاحبان تقوای قلوب هستند.

نماینده سابق ولی‌فقیه در دانشگاه‌های استان گیلان با تاکید بر اینکه شهدای مدافع حرم اهل تعظیم شعائر الهی هستند، ادامه داد: شهدای مدافع حرم غیور بودند و غیرتشان نه فقط در سوریه برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) بروز کرد، بلکه وقتی در خیابان های رشت جولان سبک زندگی غیر دینی را می دیدند غصه می خوردند.

مهدوی در ادامه با انتقاد از نگاه تک‌بعدی و شخصی به شهدای مدافع حرم افزود: این افراد در بخش سیاسی و اجتماعیشان افراد غیرتمندی بودند که کمتر گفته می شود. اینها اهل امر به معروف ونهی از منکر بودند و در فتنه ۸۸ که نظام اسلامی در خطر بود آنجا هم غیرت نشان دادند.

این استاد دانشگاه در انتها با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری، جهاد کبیر را در تبعیت نکردن از دشمن دانست و گفت: تجلیل از مدافعان حرم با تبعیت از نظام سلطه در مدل فکری و اجتماعی و سیاسی سازگار نیست.

یاران میرزا/