با آمدن رمضان دل های مومنان بیش از پیش به هم نزدیک می شود و این ماه رحمت و مغفرت بهانه ای برای بهره مندی نیازمندان از سفره کرم و بخشش در این ماه آسمانی می شود.

سادگی و معنویت در سفره های افطاری بیش از هر چیز دیگری موج می زند چرا که در لحظات نیایش و دعا پنجره های آسمان یکی پس از دیگری باز می شود و در آن لحظه، فقط پاکی و اخلاص است که به چشم می آید.

حضور دانش آموزان در کنار اقشار دیگر جامعه رنگ وحدت و همدلی به این سفره ها بخشیده و این را می شود با دیدن موجی از صفا و صمیمت در این آیین درک کرد.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آستارا و هیأت دانش آموزی انصارالمهدی (عج) با مشارکت خیران این شهرستان، این بار در اقدامی ابتکاری با گرد هم آوردن روزه داران در لحظات افطار نسبت به ترویج فرهنگ افطاری ساده اقدام کردند.

مسئول اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان آستارا روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: مقام معظم رهبری همواره در فرمایشات خودشان به پرهیز از افطاری تجملاتی تاکید کرده اند که این امر باید الگوی مناسبی برای ما باشد.

مرتضی هاشمی نسب افزود: به همین منظور در روزهای دوشنبه ماه مبارک رمضان ساعت ۱۹ آیین استقبال از لحظات معنوی افطار با سخنرانی ، مداحی و جلسه و پرسش و پاسخ برگزار می شود.

وی با بیان اینکه تا پایان ماه رمضان چهار برنامه افطاری پیش بینی شده، اضافه کرد: نخستین سفره افطاری این ماه روز گذشته با استقبال پرشور روزه داران در محل مسجد جامع برگزار شد.

هاشمی نسب از هیأت دانش آموزی انصار المهدی (عج) به عنوان میعادگاه تشکیلاتی و تربیتی اعضای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهرستان آستارا نام برد و گفت: بنا به تاکیدات رهبر فرزانه انقلاب جبهه مقابل نظام اسلامی به دنبال تغییر هویت دینی و انقلابی جوان ایرانی، و گرفتن امید، نشاط و انگیزه از آنان است و تنها راه مقابله با این رویارویی پنهان و پیچیده، تربیت جوانانی متدین، انقلابی، پاکدامن، مصمم ، هوشیار، پرانگیزه، امیدوار، اندیشه‌ورز ، شجاع و فداکار به عنوان افسران جنگ نرم در نهادهای انقلابی نظیر اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.

۳۵۰ دانش آموز آستارایی عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان این شهرستان هستند.

شهرستان آستارا در منتهی الیه غرب استان گیلان و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

سفره هایی از جنس مهربانی و سادگی در آستارا سفره هایی از جنس مهربانی و سادگی در آستارا سفره هایی از جنس مهربانی و سادگی در آستارا