سریال حذف نام شهید به رشت رسید/ لزوم اقدام جدی شهرداری

0
1286
سریال حذف نام شهید به رشت رسید/ لزوم اقدام جدی شهرداری

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ضمن هشدار نسبت به حذف نام شهید از تابلوی کوچه‌ها و خیابان‌های شهر رشت از شهردار این شهر خواست برخورد جدی با این اقدام انجام دهد.

حجت الاسلام سعید مهدوی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در عرصه بین المللی در برابر نظام سلطه پیروزی و موفقیت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف کسب کرده و ما هر روز شاهد خبرهای شیرین شکست استکبار از رسانه‌ها هستیم، اظهار کرد: متاسفانه در فضای فرهنگی و مدیریت سیاسی، اجتماعی و اقتصادی داخل کشور عوامل عقب‌گرد از آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های اسلامی در سایه غفلت بخشی از مدیران این حوزه‌ها و نفوذ غرب‌باوران و افراد بی هویت‌ در مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی موجبات تلخ‌کامی مردم مقاوم و انقلابی و دین مداری ایران را فراهم می کنند.

وی با اشاره به برخی اتفاقات تلخ و حساب شده در عاشورای حسینی با نام حفظ محیط زیست، گفت: امروز متاسفانه اخبار موثقی حکایت از آن دارد که تابلوی بعضی از کوچه‌ها و خیابان‌های شهر رشت که مزین به نام شهدا بوده‌اند توسط پیمانکاران شهرداری بدون ذکر لغت شهید در خیابان و کوچه‌ها نصب شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان در ادامه با تأکید بر اینکه اسامی و فرهنگ شهادت برای جامعه اهل مقاومت ایران به عنوان هویت ملی است، از شهرداری رشت خواست تا در اقدامی فوری به این امر رسیدگی کرده و این غفلت و بی توجهی را در اسرع وقت جبران کند.

وی تأکید کرد: در صورت عدم توجه مسئولان شهرداری رشت به این موضوع سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با بدنه مبلغین و هیئت‌های مردمی مذهبی خود نسبت به این نوع اعمال بی تفاوت نبوده و سکوت نخواهد کرد.

حجت الاسلام مهدوی در ادامه به شهرداری، سازمان فرهنگی شهرداری، روابط عمومی و اعضای شورای اسلامی شهر رشت نسبت به حرکت خزنده غربگرایان و بهره‌وری فرهنگ‌سازان غربی از منابع شهرداری و خانه‌های محله هشدار داد و گفت: بارها مسئولان ارشد استان به ویژه نماینده ولی فقیه در استان گیلان و دستگاه‌های مختلف در بحث رواج بی حیایی و نشر فرهنگ غربی هشدار داده اند لذا از شهردار رشت درخواست می شود در یک رصد جدی نسبت به این حرکت‌های خزنده و مروجان فرهنگ فساد اقدام کرده تا هیچ کس به خود اجازه هزینه کرد منابع عمومی مردم برای مجموعه‌هایی که کمترین تعلق خاطری به ایران، اسلام و مقاومت ندارند، ندهد.

وی ادامه داد: این افراد به دنبال مصرف سیاسی و انتخاباتی برای جریان‌های خاص قدرت هستند لذا انتظار ما از اعضای شورای شهر، شهرداری و عناصر انقلابی حاضر در این مجموعه این است که نسبت به این اعمال ضد فرهنگی، غیر انقلابی و ارزش‌زاد با حساسیت ویژه‌ای وارد شده و واکنش نشان دهند تا زمینه های تکرار مجدد این اعمال از بین رود.

خبرگزاری مهر/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

+ 79 = 80