حسام رمضانی، مدیرکانون فرهنگی و هنری صفای رشت، با تشریح برنامه‌های تابستانی کانون صفای رشت اظهار داشت: کانون فرهنگی و تربیتی صفا وابسته به مجموعه فرهنگی جنه المهدی(عجل الله تعالی) رشت است.

وی افزود: این مجموعه فرهنگی سابقه فعالیت ۱۴ ساله در حوزه فرهنگی و مذهبی در سطح شهر رشت دارد.

مدیرکانون فرهنگی و هنری صفا اعلام کرد: مجموعه جنه المهدی(عج) از سه سال گذشته رویکردی تربیت محور را توسط کانون فرهنگی تربیتی صفا به صورت تخصصی در حوزه نوجوانان آغاز نموده است.

وی کمک به رشد و پیشرفت نوجوانان در زمینه‌های فکری، فرهنگی، تربیتی، معنوی و تحصیلی، ورزشی و مهارتی را از اهداف این کانون برشمرد و افزود: کادر اجرایی کانون نیز به صورت تخصصی گام در عرصه تربیت نوجوانان نسل چهارم انقلاب گذاشته‌اند.

این فعال فرهنگی در ادامه خاطرنشان کرد: در شرایط فرهنگی کنونی جامعه که جنگ نرم دشمن با هدف نفوذ به قلب و مغر نوجوانان سعی در تغییر عقاید و فرهنگ آنان دارد کانون صفا به دنبال آن است با بهره گیری از مشورت و نظارت بسیاری از بزرگان فرهنگی و مذهبی استان و کشور به سهم خود در اعتلای فضای فرهنگی موجود کشور اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه هر یک از نوجوانان عضو در کانون با یک بنیان چهار ضلعی در ارتباط هستند، گفت: در راس این اضلاع مسئول کانون، در ضلع دیگر مربیان، در ضلع سوم آن اساتید آموزشی و در آخرین ضلع که نقش مهم و تعیین کننده‌ای هم دارد، خانواده‌های نوجوانان قرار دارند.

رمضانی گفت: در شرایط کنونی بسیاری از مشکلات نوجوانان از خانه نشأت می‌گیرد و اگر این رابطه اصلاح شود قطعا نوجوان نیزاصلاح خواهد شد.

وی افزود: ریشه بسیاری از مشکلاتی که نوجوانان با آن درگیر هستند اگر در زمان درست و به شیوه‌ای درست با آن برخورد شود قطعا اثر خواهد کرد و این امر مستلزم برخورد صحیح و زمان سنجی به موقع از خانواده‌ها در سال‌هایی که فرزند در خانه حضور دارد، است.

مدیرکانون فرهنگی و هنری صفا اضافه کرد: در شرایط کنونی و نقصان بوجود آمده، مربیان کانون به عنوان نزدیک ترین فرد به نوجوان وظایف سنگین‌تری را بر عهده خواهند داشت.

این فعال فرهنگی یادآور شد: چهار مربی متخصص در ارتباط با نوجوانان با کانون فرهنگی صفا همکاری می‌کنند.

وی در خصوص برنامه‌ها و کلاس‌های آموزشی کانون فرهنگی و تربیتی صفا، گفت: برنامه‌های تابستانی کانون به دو بخش آموزشی و تفریحی تقسیم شده است.

رمضانی، آموزش مداحی، سبک زندگی اسلامی، احکام در زندگی، اخلاق در خانه (شیوه ارتباط با پدر و مادر) را برنامه های آموزشی کانون صفا برشمرد و گفت: نوجوانان عضو، از کلاس‌های کانون در روزهای شنبه تا سه شنبه بهره خواهند برد.

وی با اشاره به ویژه برنامه چند دقیقه با کلام وحی که برای آموزش قرآن به نوجوان اجرا می‌شود، گفت: کانون صفا به کمک نوجوانان عضو در روزهای ماه مبارک رمضان تحت عنوان مهمان پاک خدا رهگذران را به افطاری ساده مهمان نمود.

مدیرکانون فرهنگی و هنری صفا، برگزاری اردوهای تفریحی، نظامی، زیارتی، مسابقه دوچرخه سواری و دو همگانی، کلاس‌های پینگ پونگ و فوتبال دستی را از برنامه‌های تفریحی امسال کانون صفا اعلام و اظهار کرد: فوتبال، والیبال، بسکتبال، پینگ پونگ، فوتبال دستی، شنا و بازی‌های فکری از دیگر برنامه‌های تابستانی کانون است.

وی اضافه کرد: که امسال همچون سال‌های گذشته قصد احیای بازی‌های محلی قدیمی را در بین نوجوانان داریم، بازی‌هایی مانند استپ هوایی، هفت سنگ و وسطی که نوجوانان این نسل با آن غریبه هستند.

رمضانی خاطرنشان ساخت: یکی از برنامه و طرح‌های امسال کانون برنامه ریزی هفتگی موضوعات است، به نحوی که هر هفته یک موضوع محوری در کانون دنبال می‌شود که در آن هفته از اساتید و مربیان و فضاسازی کانون در همان راستا برنامه ریزی و کار خواهند کرد.

مدیرکانون فرهنگی و هنری صفا اعلام کرد: این موضوعات در قالب مباحث اخلاقی مانند غیبت، حسد، دروغ، کبر و مباحثی با محوریت احکام همچون نماز، طهارت و … برگزار خواهد شد.

رمضانی اظهار کرد: کلاس‌های تابستانی کانون صفا از سوم تیرماه آغاز شده و تا ۱۰ شهریور و با اجرای اردوی اختتامیه به پایان می‌رسد.