رئیس جمهور آرژانتین با سخنان صریحش در سازمان ملل متحد، خشم بسیاری از لابی‌های صهیونیست را به اوج رساند و طرفداران بسیاری در جامعه اعراب پیدا کرده است؛ سخنانی که زمینه ای فراهم کرد تا بسیاری شبکه‌های خبری، پخش زنده سخنان کریستینا فرناندز را قطع کنند.

عبدالباری عطوان، تحلیلگر عرب و سردبیر روزنامه «رای الیوم» با قدردانی از مواضع رئیس جمهور آرژانتین در مجمع عمومی‌سازمان ملل متحد، از اینکه سران عرب برای «بوسیدن دست لیونی» و عرض تبریک به‌خاطر کشتار مردم غزه، صف کشیده‌ اند، ابراز انزجار کرد.

 عطوان در سرمقاله «رأی الیوم» نوشت: این نام را به خاطر بسپارید؛ «کریستینا فرناندز کرشنر»، رئیس جمهور آرژانتین. همواره آرزویم این بوده و هست که ای کاش این زن، رهبر تمام امت عرب بود؛ زیرا در حالی که سران و وزیران امور خارجه کشورهای عربی، برای بوسیدن دست زیپی لیونی، وزیر دادگستری (رژیم) اسرائیل و یکی از مجرمان حمله دوم و سوم به نوار غزه، صف کشیده اند و برای اظهار میانه روی و تمایل به صلح و عادی سازی روابط با آن رژیم و چه بسا عرض تبریک به او و ارتشش در کشتار مردم بی دفاع فلسطین در نوار غزه، از یکدیگر گوی سبقت ربوده اند، رئیس جمهور آرژانتین بر تریبون (مجمع عمومی) سازمان ملل متحد، از تناقض در سیاست آمریکا سخن گفت و دروغ‌های آنان (سران واشنگتن) را افشا کرد.