مهدی سیمایی، مدیرگروه فرهنگی و هنری منهاج در مراسم رونمایی از دفترهای مشق‌ قهرمان من که عصر( ۱ شهریور) در محل کنگره سرداران و هشت هزار شهید گیلان در رشت برگزار شد، اظهار کرد: تولید دفتر مشق با طرح شهدای مدافع حرم با عنوان قهرمان من جدیدترین فعالیت گروه فرهنگی منهاج است.

وی  افزود: طراحی و تولید دفتر مشق قهرمان من به صورت خودجوش و بدون پشتوانه دولتی و حمایت از سوی نهادی خاص توسط گروه فرهنگی هنری شهید مسافر( منهاج) انجام شده است.

سیمایی اعلام کرد: به عنوان آغاز فعالیت در عرصه تولید لوازم التحریر، تصویر دو شهید گیلانی مدافع حرم، شهیدان سعید مسافر و حامد کوچک زاده به همراه مشخصات محدودی از این دو شهید بر روی دفاتر مشق ۸۰ برگ و در تیراژ دو هزار نسخه نقش زده شده است.

مدیرگروه فرهنگی وهنری منهاج با اشاره به فراوانی محصولات و لوازم التحریر با تصاویر قهرمانان دروغین غربی در بازار مصرف کشور، گفت: این کار سبب شده تا قهرمانان واقعی کشور که شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم باشند کمتر مورد توجه قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: آغاز این کار با معرفی تصویری دو شهید گیلانی مدافع حرم بوده و در صورت حمایت مسئولان و نهادهای متولی امور فرهنگی دامنه فعالیت‌های این چنین توسط گروه فرهنگی منهاج افزیش خواهد یافت.

سیمایی به پیشینه گروه فرهنگی منهاج اشاره و اظهار کرد: این گروه توسط شهید مسافر تاسیس شد و جمعی از نوجوانان و جوانان دغدغه مند در حوزه فرهنگ و فعالیت‌های دینی فعالیت‌های فرهنگی و هنری با رویکرد دینی دنبال می‌کردند.

وی اضافه کرد: با شهادت شهید مسافر این گروه دست از فعالیت نکشید و روند گذشته را با قوت بیشتری ادامه داد.

این فعال فرهنگی، برپایی مراسم افطاری ساده در ماه رمضان امسال به تعداد یک هزار و ۵۰۰ نفر و بازدید از خانه سالمندان را بخشی از فعالیت ‌های گروه فرهنگی منهاج برشمرد و گفت: کمک به نیمازمندان و در آخرین حرکت تولید دفتر مشق قهرمان من از دیگر فعالیت‌های این گروه بوده است.

گفتنی است در مراسم رونمایی از دفتر مشق قهرمان من همسران شهیدان سعید مسافر و حامد کوچک زاده نیز حضور داشتند.